Полтавщина – сьома в Україні область за розміром середньомісячної заробітної плати

Вона в більш ніж два з половиною рази перевищує розмір прожиткового мінімуму. Такі результати підрахунків Головного управління статистики в Полтавській області. Як розраховують цю цифру та які професії найбільше оплачуються, дізнавалися наші журналісти.

Ріст розміру середньої заробітної плати – це звичайний процес, говорять працівники статистики. Обраховують в Головному управлінні статистики середній розмір зарплатні за даними підприємств, які мають більше 50-ти робітників у штаті, а при обрахунку враховують найменшу і найбільшу цифри.

/Лариса Калашник, заст. начальника ГУ статистики у Полтавській області

За результатами 9-ти місяців роботи Полтавська область посідає 7-ме місце серед регіонів України і середньомісячна зарплатня за цей період – 2417 гривень. За результатами вересня вже зарплата працівників Полтавщини склала 2614 гривень/

Загалом, уточнює жінка, середній розмір зарплатні по області перевищує розмір прожиткового мінімуму в 2,7 рази. По місту ж середній розмір за 9-ть місяців становить 2483 гривні. Найбільш високооплачувана робота в працівників паливно-енергетичного комплексу, нафто-переробної галузі, в галузі добування корисних копалин та в будівельників, говорять в Головному управлінні статистики області. Менше всього платять рибалкам, працівникам у сфері оброблення шкіри та деревини.

В міському центрі зайнятості дані статистики підтверджують. Тут кажуть: вакансії з найбільшою зарплатнею пропонують висококваліфікованим кадрам, але таких наразі дуже мало.

/Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості

56% – це з рівнем зарплатні мінімальна і нижче мінімальної. Чому нижче мінімальної, тому що пропонується неповний робочий день або гнучкий графік роботи. 40% вакансій – це ті вакансії, рівень оплати яких коливається від мінімального, 985 грвиень, до середньої по області за місяць/

Зарплатня більше розміру середньомісячної, додає Оксана Попова, лише у менше аніж 5% вакансій.

Пересічні ж полтавці рівень середньомісячної зарплатні по області вважають замалим для того, аби нормально прожити в місті.

/Бліци

– Мінімум три тисячі гривень. На менше прожити не можна на одну людину

– Ну, хоча б в районі двох з половиною тисяч гривень. Тому що я орієнтуюсь на ту, що в мене, то хоча б в два рази більше

– Не знаю, 5-ть тисяч гривень. Щоб вистачало на прожиття, на їжу, на дітей, щоб одягнутися – це ж середній розмір

– Від двох до п'яти тисяч. А як можна прожити на тисячу-півтори?!

– Щоб прожити – тисяч 5-ть, не менше, це щоб не померти з голоду/

Стрічка новин