Населення Полтавської області стрімко скорочується

Збільшується і питома кількість людей похилого віку, як, власне, і кількість смертей, спричинених хворобами. Від чого найчастіше помирають полтавці, дізнавався Віталій Артамонов.

З кожним роком населення нашої області та й всієї України поступово скорочується. Зараз наша область налічує 1 мільйон 480 тисяч жителів. За даними Головного управління статистики в Полтавській області, кількість населення Полтавщини за 9 місяців 2011 року скоротилась майже на 8 тисяч осіб. Таке зменшення обумовлене багатьма факторами. Це і міграція, і від'ємний рівень народжуваності, підвищення рівня смертності, пов'язаної із захворюваннями.

/Сергій Артеменко, начальник відділу статистики населення ГУСПО

У структурі причин смертності 1 місце посідають хвороби системи кровообігу – це 65, 4% від загальної кількості смертей. В основному – це ішемічна хвороба серця. На другому місці – рак: 13,4%. В основному – це рак органів травлення та дихання/

Ще одними негативним фактором, який впливає на кількість населення в областію, є той факт, що багато хвороб, які раніше турбували тільки людей старшого віку, зараз починають вражати і більш молодих полтавців. Лікарі говорять: за останній час ряд хвороб помолодшали років на 10.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Це цереброваскулярні захворювання, інсульти. На фоні гіпертонічного захворювання виникає ще ряд тяжких ускладнень, що псують якість життя/

Ракові захворювання теж частіше почали вражати людей молодшого віку. Причиною цьому лікарі називають постійно падаючий рівень екологічної чистоти та стрес – постійний супутник сучасної людини. Тому спеціалісти, як завжди, радять слідкувати за своїм здоров'ям та більше дивитись на світ позитивно – любити себе та своїх близьких.

Стрічка новин