На Полтавщині дбають про енергоефективність

На Полтавщині вже зараз реалізується програма створення об'єктів високої енергоефективності, які за декілька років повинні стати прикладом для глобального втілення енергоефективності в усіх сферах життєдіяльності області. Хід діяльності такої програми обговорювали сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства.

Засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства розпочали з обговорення виконання Програми створення демонстраційних об'єктів високої енергоефективності на 2010-2015 роки. Наразі робота в цьому напрямі ведеться активна, а її наслідки будуть помітними вже за декілька років.

/Віктор Животенко, заступник голови Полтавської ОДА

Енергозбереження, пілотні проекти такого типу повинні стати основою нашої діяльності в галузі житлово-комунального господарства і не тільки, а й освіти, медицини і т.д. Я впевнений: якщо ми ці проекти захистимо, то ми оці 40 мільйонів, ну, можливо, не 40, а мільйонів 30-35, зможемо отримати з держави і таким чином зняти навантаження з обласного бюджету/

Окрім проектів, покликаних в майбутньому зекономити значні кошти для обласного бюджету, обговорювали і реальні проблеми, які наразі є в житлово-комунальному господарстві області. Зокрема, впевнений голова комісії Степан Бульба, такі проблеми виникають і при формуванні адекватних тарифів для населення.

/Степан Бульба, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства Полтавської ОР

Перш за все, вони пов'язані з невідповідністю існуючих тарифів тим затратам, які є реальними при виробленні цих послуг. Йдеться про тепло, про водопостачання та водовідведення/

Степан Бульба додає: депутати обласної ради обов'язково ще не раз на сесіях торкатимуться цього питання та вноситимуть пропозиції, аби тарифи на комунальні послуги на Полтавщині відповідали дійсним витратам при наданні цих послуг.

Стрічка новин