70 років скорботи

Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв масових розстрілів. Керівництво області і міста, учнівська та студентська молодь в пам'ять про загиблих поклали квіти до пам'ятника Скорботної матері.

О 10-й ранку всі набайдужі, учнівська та студентська молодь зібралися біля пам'ятника Скорботній матері. На місці полтавського «Бабиного Яру» у роки війни було розстріляно тисячі мирних полтавців, а поблизу діяв концентраційний табір. У словах звернення очільники міста і області заначили – сташна трегедія холокосту увійшла практично у кожну полтавську родину.

/Олександр Коваль, заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Ми повинні винести один урок - там, де починається розділення за расовою перевагою, одна нація підіймається над іншою, в подальшому там створюються концтабори, душегубки, масовий розстріл невинних людей/

/Світлана Порохня, заступник Полтавського міського голови

Ця страшна трагедія була запланована за сценарієм «Бабиного яру». Євреї опинилися першими в страшній черзі на знищення, але така доля чекала й інших мирних жителів/

Цифри говорять, що у період 33-го-45-х років в Україні було страчено близько 6-ти мільйонів людей. 70 років тому на цьому місці, за різними даними, було розстріляно від 3 до 10-ти тисяч людей.

/Йосиф Сєгал, раввін м.Полтава

Ми тут, аби сказати «Ні» цьому явищу, аби батьки, дідусі і бабусі навчали дітей тому, що холокост – це біда і біль/

Присутні на заході вшанували загиблих хвилиною мовчання і поклали квіти до пам'ятника Скорботній матері.

Стрічка новин