Ветерани та інваліди ВВв Полтавської області не можуть відстояти свої права на пільги

Саме тому за допомогою вони звернулися до керівництва області. В рамках засідання круглого столу представники районних ветеранських організацій розповіли про проблеми, з якими вони стикаються ледь не щодня. Побували на зібранні і наші журналісти.

Інваліди Великої Вітчизняної війни б'ють на сполох. Вони говорять: в державі не виконується Закон України «Про статус ветеранів війни – гарантії соціального захисту». Однак, говорить голова обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій Іван Лантух, якщо інші категорії населення можуть хоч якось відстояти свої права, то ветерани опиняються у безвихідному становищі.

/Іван Лантух, голова Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій

Сьогодні ця категорія людей, на мою думку, найбільш занедбана. Про нас мало говорять, тому що ми, близько 90% нас, лежачі, які не можуть ходити. Ми не можемо вийти ні на мітинги, ні на демонстрації, ні на які сходки/

Претензій до виконання чинного законодавства, продовжує чоловік, у ветеранів чимало. Зокрема, уточнює Іван Лантух, існують проблеми в медичній сфері, соціальній та багатьох інших сферах життя, з якими стикаються інваліди та ветерани. Відвідали засіданні круглого столу і представники обласної влади. Так, заступник губернатора Олександр Коваль відзначив: думка ветеранів для влади надзвичайно важлива.

/Олександр Коваль, заступник голови Полтавської ОДА

Для нас надзвичайно важливо побачити дійсну картину: яка ситуація з наданням пільг, як обслуговуються інваліди, які надаються послуги, якість цих послуг. Безперечно, ми чуємо критичні зауваження, бачимо пропозиції – вони для нас надзвичайно важливі/

Однак, уточнює посадовець, не все – у компетенції обласної влади, деякі питання стосуються місцевої виконавчої. Те ж, що в силах обласної адміністрації та ради, пообіцяв Олександр Коваль, керівництво Полтавщини намагатиметься зробити, а претензії ветеранів більш глобального характеру направлять на розгляд до Києва.

Стрічка новин