Технічний контроль авто: бути чи не бути?

Цю обов'язкову раніше перевірку, як відомо автолюбителям, раніше відмінили, втім, із певними «але». Про періодичність проходження технічного контролю для тих, хто не потрапив у так званий «зелений коридор», і ймовірні законодавчі зміни на майбутнє розкажуть наші кореспонденти.

Датований 5-м липня, набув чинності 13-го серпня поточного року. Це про відповідний Закон України, що регулює порядок проходження технічного контролю. Нагадаємо, згідно з ним, легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, мотоцикли не підлягають обов'язковому технічному контролю незалежно від строку експлуатації. Однак, і тут є свої «але»: є певна група транспортних засобів, для яких встановлена періодичність обов'язкового техконтролю.

/Андрій Соломатін, начальник відділу АТІ та ВРЕР УДАІ УМВС України в Полтавській області

Це легкові транспорті засоби, які використовуються на комерційній основі. Для ванжатних транспортних засобів до 3,5 т і ті причепи, які до них використовуються більше 2 років, необхідне проходження раз на 2 роки/

Раз на рік проходити технічний контроль необхідно вантажним транспортним засобам вантажопідйомністю більше 3,5 т і причепам до них.

/Андрій Соломатін, начальник відділу АТІ та ВРЕР УДАІ УМВС України в Полтавській області

Автобуси і транспортні засоби, які перевозять небезпечні вантажі, їх періодичність 2 рази на рік. Ось це те, що передбачено законом. Проходити технічний контроль вони мають у суб'єктів господарювання. Таких у нас по області нараховується 27, в місті – 8/

Головна умова до власне суб'єктів господарювання – наявність стендового методу випробування авто. Розставити всі крапки над «і» та усунути неточності, зазначають фахівці, допоможуть майбутні законодавчі зміни. Порядок перевірки технічного стану транспортних засобів визначає Кабмін. До останнього департамент ДАІ нині направив пропозиції. Тож слід чекати відповідного затвердження і реєстрації у мінюсті. Будуть зміни кардинальними чи матимуть виключно уточнюючий характер – покаже час.

Стрічка новин