Просто в центрі міста розпадається комунальний одноповерховий будинок і ремонтувати його ніхто не збирається

Головна проблема в тому, що в цьому помешканні живуть люди, і їм замість нинішнього житла нових квартир наразі не пропонують. Більше про проблему мешканців по вулиці Фрунзе, 1 знає Віталій Артамонов.

Будинку за адресою вулиця Фрунзе, 1 – більше 100 років. Свій запланований експлуатаційний термін він давно перевиконав, але й досьогодні в ньому живуть люди. Будинок тривалий час знаходився на балансі ЖЕДУ № 1. Мешканці говорять: за цей час комунальники проводили зовнішній ремонт будівлі: фарбували, трохи зашпакльовували щілини. Після реорганізації ЖЕДУ №1 будинок по Фрунзе, 1 опинився на балансі 4-го ЖЕДу, і після цього, кажуть мешканці, жодних робіт по благоустрою будинку комунальне підприємство не проводило. У 4 ЖЕДі говорять: у тарифних послугах, що їх оплачують мешканці, графи «ремонт» немає. Комунальники надають послуги з вивезення сміття та розчищення димоходу. В результаті відсутності капітального ремонту за більш ніж сторічний термін експлуатації будинок просто почав руйнуватись.

/Тетяна Дей, мешканка будинку по вул. Фрунзе, 1

Жити страшно. Як їде важкий транспорт, стіни тремтять, в серванті посуд тремтить. А ще ж ми опалюємо газом, а через ці тріщини потрібно весь день топити, щоб в хаті тепло було/

Зрозумівши, що власними силами будинок не відремонтують, мешканці звернулись до представників Держжитлокомунгоспу України, аби ті зробили технічний огляд їхнього помешкання. За результатами перевірки у технічному висновку представники Держжитлокомунгоспу написали: «Будинок не відповідає жодним житловим нормам». Цей висновок став підгрунтям для того, щоб мешканців поставили в чергу на отримання житла, та навіть жахливий стан помешкання швидкості просування по черзі не додав.

/Оксана Начовна, мешканка будинку по вул. Фрунзе, 1

Звертались ми в мерію, звертались в міськжитлуправління. Оскільки будинок ветхий, капітальний ремонт в ньому робити немає ніякого сенсу. Він знаходиться в зоні чергової забудови. Сказали: чекайте, всі чекають в черзі на квартири/

Мешканці будинку по вулиці Фрунзе, 1 говорять: за перші 5 років перебування в черзі з 2003 вони просунулись майже на половину, а вже останні 2 роки – практично на одному місці. За офіційною інформацією, розміщеною на сайті міської ради, в цій черзі зараз знаходиться 321 полтавська сім'я міста Полтави. Мешканці ж по вулиці Фрунзе зараз на 257 і 259 місці відповідно. Зараз в Полтаві існує 7 позачергових і 8 першочергових черг на отримання житла. Черга по ветхим будинкам – першочергова, і коли хоч приблизно мешканці по Фрунзе, 1 можуть сподіватися на отримання квартир, ніхто сказати не може. Вони лише надіються, що їх будинок до цього часу вистоїть.

Стрічка новин