Ті з українців, хто плекають національні ідеї свободи, цими днями відзначають свято

Сім років минуло з часу останньої революції, яка увійшла в історію під назвою «помаранчева». І не перший рік, принагідно до дати, відзначається День свободи України. Останньому і присвятили засідання круглого столу, ініційоване Громадською радою, яка діє при облдержадміністрації.

Одні дивились по телевізору, інші – брали в ній участь. Це все про помаранчеву революцію, яка була безпосередньо пов'язана із президентськими виборами 2004 року. Через рік, в листопаді 2005-го, тодішній Президент Віктор Ющенко своїм Указом встановив свято – День свободи. Покликане воно утверджувати в країні ідеали свободи, демократії і виховувати національну гідність.

У вівторок на засіданні круглого столу, який зініціювала громадська рада при облдержадміністрації, говорили про проблеми свободи в розрізі однойменного свята. Серед тих, хто наразі входить до Громадської ради при облдержадміністрації, є і ті, хто 7 років тому був на майдані, відстоював своє і навіть вірші писав.

/Олексій Шаманенко, член Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації

Це підняття духу людей було, це був той випадок, коли вперше за кілька десятиліть стали і показала свою думку/

Учасники круглого столу певні: питання свободи мають піднімати всі небайдужі і воно стосується кожного громадянина, незалежно від віку і статків.

/Степан Вовкодав, голова правління ГО «Добробут»

Як автор підручників для дітей, яких я написав 19-ть, віком від 4 до 14-ти років, я наголошую саме на цьому віці – перше, слід виховувати дітей, тоді будемо мати результат/

По завершенню засідання його учасники підписали проект заяви учасників круглого столу до громадських організацій.

Стрічка новин