Методи лікування застуди та грипу – тема, актуальна в осінньо-зимовий період

Існує ціла низка легенд та народних методів, як вберегтись та як лікуватись від цієї недуги. Які з них дійсно діють, а які ні, і як не зробити собі гірше – з'ясовував Віталій Артамонов.

Лікування застуди та грипу – справа, з якою стикався кожен у своєму житті, і методів, як позбутися цієї неприємної недуги, для себе кожен знайшов чимало. Багато хто медикаментам не довіряє і надає перевагу народним методам.

/Епізод з М/Ф "Карлсон, що живе на даху"

- А в тебе є якісь ліки?

- Які ліки, в тебе ж все з собою

- А це допоможе?

- Починай, зараз побачимо/

Використання народних методів у багатьох людей більше схоже на ритуал. Адже при подібному лікуванні потрібно дотримуватись цілого ряду умовностей та зберігти рецептуру, яка іноді нагадує вирізки з алхімічних книг відьом.

/Бліци

- Часник, цибуля, чай, молоко тепле з содою і вершковим маслом по чайній ложці

- Розтираються борсучим жиром чи ще щось

- Я нюхаю часник, давлю його і довго-довго нюхаю, і в мене все проходить

- Варення малинове, часник, цибуля, а взагалі зарядка краще. Я кожний день обливаюся холодною водою/

Лікарі ж до народної медицини ставляться досить стримано. Вони не заперечують дієвості останньої, але зазначають: цілий ряд з цих прийомів – безглузді і недієві, а часто навіть поглиблюють хворобу. Людям здається, що їм краще тільки через велику силу самонавіювання.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Ось стакан горілки випив, цибулиною закусив, і стало добре. Або розтерся, прийняв холодний душ, витерся махровим рушником, розігрівся і все, як рукою зняло, або обклався кінським навозом, його навіть зараз можна десь взяти, є й такі майстри. Або ще краще - поставити собі компрес з сечі, засмердіти всю кімнату/

Та таке лікування, продовжує Андрій Дзюба, не настільки критичне, як безконтрольний прийом ліків. Особливо, жарознижуючих засобів та антибіотиків.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Специфічна дія антибіотиків, вона не стільки специфічна, як кажуть, а діє вцілому на організм пригнічуючи. І якщо не видно, куди стріляти, стріляти не потрібно, а цю мішень може поставити тільки лікар/

Застудившись, лікарі не радять приймати аспірин взагалі, а жарознижуючі медикаменти доречні, якщо температура вище 38. Не слід, нагадують, також вживати алкоголь, він тільки пришвидшує розвиток хвороби. А взагалі, підсумовують спеціалісти, не варто займатись самолікуванням.

Стрічка новин