Закордонні паспорти не подорожчають

В середині листопада в ряді інтернет-видань з'явилася інформація про подорожчання оформлення закордонних паспортів. Цю інформацію вирішили перевірити в одному з паспортних столів Полтави й наші журналісти. Чи стануть закордонні паспорти дорожчими і що треба, аби оформити документ для виїзду за кордон, – дивіться далі.

Кожен громадянин України, отримавши державний паспорт, рано чи пізно задумується над тим, щоб оформити і закордонний. Хтось оформляє його заради можливості відпочинку за кордоном, комусь він потрібен для роботи, та більшість приймають рішення про отримання закордонного паспорту про всяк випадок. В будь-якому разі, щоб оформити цей документ, потрібно пройти цілий ряд процедур.

/Оксана Білихіна, спеціаліст УГІРФО сектору державної інформаційної системи

Заявник звертається особисто в наше відділення або по іншим відділенням, які розташовані в Полтавській області, з паспортом громадянина України і обов'язково з ідентифікаційним номером/

На цьому процедура оформлення паспорта тільки розпочинається. Щоб завершити оформлення документу, потрібно ці послуги оплатити.

/Оксана Білихіна, спеціаліст УГІРФО сектору державної інформаційної системи

Сплачуються послуги, сплачується державне мито, здійснюється оплата відповідно до постанови Кабінету міністрів № 65, яка затверджена в 2009 році/

Після оплати всіх послуг, мита та сплати вартості всіх бланків, закордонний паспорт зараз обходиться громадянам України в досить кругленьку суму. За законом паспорт, що оформляється за 30 календарних днів, коштує 330 грн. 28 копійок, 835 гривень доведеться заплатити, якщо паспорт вам потрібен в найближчі 2 тижні, і за майже 1200 гривень можна оримати паспорт протягом 3 днів. Що ж стосується наразі обговорюваного подорожчання оформлення документів, то в паспортному столі говорять: поки ніяких постанов і інших тарифів з Києва не отримували, зміни можливі з 2012 року, але що то будуть за зміни, спеціалісти прогнозувати не беруться.

Стрічка новин