Не зволікати із щепленнями настирливо пропонують медики

Кажуть:

вакцина є, і закликають батьків малечі зробити останній планове щеплення. Про необхідність цих процедур і їх календарний план більше знає Крістіна Криженко.

Проблемне питання із нестачею вакцин для щеплень нині – історія. Медики запрошують батьків зробити щеплення своїй дитині.

/Наталія Дикун, завідуюча поліклінічним відділенням Полтавської дитячої міської клінічної лікарні

У день щеплення дитині проводиться медичне обстеження і щеплення робиться тільки здоровій дитині за письмової згоди батьків/

Вакцини, переконує Наталія Дикун, – виключно сертифіковані із дотриманням необхідного холодового ланцюга. Перші планові щеплення дитина отримує іще в пологовому будинку – на перший день і на третю чи п'яту добу – проти гепатиту В і туберкульозу відповідно. Після виписки щеплення робляться в дитячій поліклініці.

/Наталія Дикун, завідуюча поліклінічним відділенням Полтавської дитячої міської клінічної лікарні

У віці 1 місяць робиться повторне щеплення на гепатит В, у віці 3,4 і 5 місяців – планові щеплення проти дифтерії, правцю, кашлюка, поліомієліту і проти гемофільної інфекції/

Потому щеплення робляться в віці 6 місяців, року і 18-ти місяців. Наступний крок – перед школою і у віці 14-ти років. Лікарі констатують: статистика відмов батьків від щеплень є, втім, вона незначна і не перевищує кількох відсотків.

Стрічка новин