Зачинені ворота, які не дають відкрити невідомі у камуфляжній формі, а з ринку – безперервний гамір роботи електропилок

Саме це побачили і почули підприємці Центрального речового ринку ввечері в четвер. Єдине логічне пояснення цьому, вважають підприємці, – завершення так званої комуналізації ринку силовим методом. Бачили все на власні очі Руслан Гунько та Євген Серба.

Вантажні автомобілі «маніпулятори» було видно перед територією Центрального речового ринку вже здалеку. Водії вантажівок на камеру говорити відмовляються, але кажуть: їм подзвонили, аби за допомогою машин вивезти контейнери з ринку. Підтверджує цю інформацію і директор ринку «Полімпекс» Анатолій Ковальов. Він обурений: працівники комунального підприємства «Полтава-Сервіс» таким чином намагаються демонтувати контейнери підприємців, які відмовляються укласти договір з ним.

/Анатолій Ковальов, директор речового ринку «Полімпекс»

Десь біля 16-ої години зайшли вони зі сторони Новобазарної, перекрили тут ворота, позаварювали: ріжуть, варять, знімають дахи з контейнерів, не дивлячись на те, що там знаходиться весь товар наших підприємців/

Підтверджує його слова і чоловік підприємиці Андрій Сорокін. Його, каже, до контейнеру ринку не пускають невідомі люди у камуфляжі.

/- З якої причини ви тут знаходитесь?

- Працюємо.

- А ви якась охоронна фірма?

- Ні, сторожа.

- А від кого сторожуєте?

- Від загарбників.

- Від яких загарбників?

- Не знаю./

/Андрій Сорокін, чоловік підприємиці речового ринку

Як ці люди потрапили на територію ринку?! Я бачу, що вони демонтують контейнери, протягнули електрику, зрізають обладнання ринку. Ми вважаємо, що це незаконне захоплення, бандитське/

З великими труднощами разом з підприємцями нашій знімальній групі все ж вдається пробратися на територію ринку. Тут ситуація майже аналогічна: прохід до контейнерів перекривають невідомі у камуфляжі.

/- Хлопці, з якої ви охоронної фірми?

- Представтесь, будь-ласка, в вас немає ні лейби, нічого, хто ви такі?

- «Охорона» в нас написано.

- Так, а яка фірма?

- Чия охорона?

- Кого охороняєте?

- Від кого?/

Не отримали відповіді на аналогічні питання і представники міліції, які з'явилися згодом.

/- Документ, що ви сторож покажіть. Ааа, документ, що сторож - у Юрія Михайловича/

Генеральний директор приватного акціонерного товариства «Полімпекс» Володимир Головко впевнений: Юрій Михайлович – це директор комунального підприємства «Полтава-Сервіс» Юрій Пантюх. Чоловік впевнений: саме останній найняв охоронців, які порушують на його думку законодавство.

/Володимир Головко, генеральний директор ПрАТ «Полімпекс»

У нас є протест прокуратури міста, який забороняє представникам «Полтава-Сервісу» втручатися у діяльність ринку «Полімпекс», однак, всі ці попереджувальні дії грубо ігноруються, порушується Закон України і, на жаль, реальних дій для дотримання законодавства сьогодні не робиться/

Обурені підприємці після декількох десятків спроб потрапити до своїх контейнерів, які супроводжуються сутичками з невідомими в камуфляжній формі, таки проривають «живий ланцюг».

Паралельно на території ринку виявляють групу людей з електрогенераторами та «болгаркою», які красномовно пояснюють причини свого перебування на території речового ринку.

/- Хто і для чого вас найняв? Що ви робити на території об'єкту, який зданий під охорону, де знаходяться цінності на десятки мільйонів гривень, у нічний час? Що ви збираєтеся різати? Вже порізали/

Директор ПрАТ «Полімпекс» Володимир Головко говорить: все це на замовлення КП «Полтава-Сервіс», працівники якого вже більше двох тижнів заважають роботі ринку і таким чином намагаються дотиснути підприємців, аби всі вони уклали договір з «Полтава-Сервісом». Нагадаємо, що 1-го березня 2011 року нинішній склад міської ради прийняв рішення про розрив договору на оренду землі під ринком з «Полімпексом». З того часу, продовжує чоловік, підприємство намагається відстояти свої права у різноманітних інстанціях.

/Володимир Головко, генеральний директор ПрАТ «Полімпекс»

Таким чином проходить комуналізація полтавських ринків за ініціативою мера Мамая. От це і є правда, а те, що розповідають вони у пресі, – брехня. Це є реалії сьогоднішнього дня і цьому потрібно покласти край/

Згодом на території ринку з'являється і директор «Полтава-Сервісу» Юрій Пантюх. Його одразу оточують підприємці та представники міліції. В усній розмові чоловік підтверджує: чоловіки у камуфляжі – охоронці «Полтава-Сервісу». Надалі увесь переговорний процес відбувався в адміністрації ринку «Полімпекс».

Натомість, вдень на сайті міської ради було опубліковано відкритого листа Олександра Мамая до підприємців ринку та прокуратури міста, у якому, зокрема, говориться:

«Нині вже 98% приватних підприємців уклали договори з адміністрацією комунального ринку «Речовий». Ніхто не має права змушувати вас сплачувати за послуги якійсь іншій організації — це незаконно! Тому, будь ласка, заспокойтеся і не бійтеся ніяких погроз з боку колишнього власника ринку! На нашому з вами боці — закон! А хто може бути сильнішим за закон?».

Ми традиційно залишаємо право за усіма зацікавленими сторонами висловити власну позицію з приводу конфлікту і продовжимо стежити за подіями навколо діяльності речового ринку Полтави.

Стрічка новин