Державні комунальні підприємства обслуговують лише половину житлових будинків області

Про проблеми зі створенням об'єднань співвласників багатоповерхових будинків та будівельну галузь Полтавської області говорив на своїй прес-конференції перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко. Хто обслуговує наші будинки та як діють житлові програми в регіоні, дізнавались і наші журналісти.

Про проблеми реорганізації сфери житлового господарства, створення ОСББ та виконання обласних програм будівництва на своїй прес-конференції розповів перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко. У своїй доповіді він акцентував увагу на проблемі створення ОСББ. Віктор Животенко зазначив: подібні утворення не користуються популярністю через досить складну процедуру створення останніх, хоча в області приватними підприємствами вже обслуговується майже половина житлових будинків.

/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської ОДА

Всього у нас 17 приватних підприємств в області, які надають послуги з управління житловим господарством. В результаті вони обслуговують 5 мільйонів метрів квадратних, що становить 45,9% від загальної кількості житла/

Звернув увагу Віктор Животенко і на питання будівництва нових об'єктів в області. За його словами, в цьому плані Полтавщина стабільно посідає п'яте місці в державі і в поточному році перевиконала минулорічний план на 4%. Але нові об'єкти, зведені в області, у більшості відносяться до промислових, а не житлових споруд. З будівництвом нового житла в регіоні якраз є проблеми. Окрім того, що в цьому році з державного бюджету виділили майже на мільйон гривень менше на цю сферу, кредитування будівництва також викликає багато питань як у потенційних мешканців, так і у забудовників.

/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської ОДА

Немає руху в кредитуванні, немає помітного руху. Як і раніше, люди не беруть кредитів. На жаль, кредити, які пропонуються, не є привабливими і для будівельних компаній/

Розповів Віктор Животенко і про проблеми в ліфтовому господарстві. Наразі в області більше 30% ліфтів, які відпрацювали свій експлуатаційний строк і потребують заміни. Ліфти зупиняють через 25 років від початку експлуатації, в незалежності від того, працює той чи ні. Заміна ж ліфтів – дороговартісна процедура, і навряд чи найближчими роками відсоток непрацюючих ліфтів в області зменшиться.

Стрічка новин