17 листопада відзначається Міжнародний день студента

Цю пору прийнято вважати кращою у житті і, відповідно, ця дата для молоді – одна із найулюбленіших. 17 листопада відзначається Міжнародний день студента. У кожного із цією датою і загалом зі студентськими роками пов'язані свої асоціації і традиції. Мікс спогадів викладачів, сучасних традицій і забобонів та святкування Дня студента – очима наших журналістів.

Студент колишнім не буває, переконують сучасні викладачі. Вони інколи і сварять студентів, втім, зізнаються: щось подібне було і в їхньому житті: азарт, старт на майбутнє і кращі роки. Ну і, звісно, без забобонів – нікуди.

/Микола Рогоза, перший проректор ПУЕТ

Це обов'язкогво було – звісно, підручник клався під подушку, але нічого не запам'ятовувалось, якщо його перед цим не вчив. А так – навчались напружено, здавали мінімум 5 екзаменів, 7-8 заліків/

Втім, ключовою силою у студентські роки, продовжує Микола Рогоза, був саме колектив. Правило «Всі за кожного і ніяк інакше, діяло на 100%».

/Микола Рогоза, перший проректор ПУЕТ

Я вже 30-ть років як закінчив виш, і ми продовжуємо підтримувати ці стосунки. Зустрічаємось, пригадуємо те, що було/

Втім, не спогадами єдиними. Свої, колективні, надумані чи запозичені – нові забобони очільники вишів допомагають реалізовувати власним студентам.

/Валентина Аранчій, ректор ПДАА

У нас є пам'ятник свині-годувальниці. І ось, щоб отримати гарну оцінку, студенти цілують її у п'ятачок/

У Полтавському національному технічному університеті до головного свята студентства додають іще порцію посмішки, а саме – конкурс КВН.

/Володимир Онищенко, ректор ПНТУ ім.Юрія Кондратюка

У нас вже понад 20-ть років діє конкурс КВН при нашом виші. Загалом грають 10 команд/

Для тих, хто знає, що найдовша ніч буває перед екзаменом і найкраще запам'ятовується, коли спиш на підручнику, – побажання не забувати найкращі миттєвості студентства і якомога частіше їх оновлювати – зустрічатись із однокурсниками. Для тих, хто ще гризе граніт науки, – отримувати максимум позитиву.

/Володимир Онищенко, ректор ПНТУ ім.Юрія Кондратюка

Побажати всім студентам міста всього найкращого, успіхів, оптимізму, аби стати достойною особистістю/

Крістіна Криженко

А у Полтавського університету економіки і торгівлі є свої традиції святкування. Щороку ПУЕТ готує своїм студентам незвичайний подарунок.

/Маргарита Сметаніна, голова Ради студентів та аспірантів ПУЕТ

Знаєте, це, мабуть, мрія кожного студента – побути на керівній посаді. Я хочу сказати всім студентам Полтави та України, що в нашому університеті мрії здійснюються/

За сталою традицією, один раз на рік Рада студентів та аспірантів ПУЕТ має честь обіймати посади ректорату. І це, кажуть студенти, не просто формальність, працюють по-справжньому.

/Еміль Мамедов Натік огли, студент ПУЕТ

Був ректорат, були присутні на зборах у ректора, проректора. Обговорювали наші спільні інтереси та проблеми, намагалися спільно шукати рішення, і це у нас дуже добре виходило/

Побути деканом свого факультету, хоч і один день, – продовжує студент, – справді сподобалось.

/Еміль Мамедов Натік огли, студент ПУЕТ

Чудово, дуже добре, мені дуже подобається заміняти свого декана. Йому можна навіть позаздрити/

Але не тільки посидіти у ректорському та деканських кріслах, студенти у цей день мають право приймати рішення та уповноважені давати накази та розпорядження підлеглим структурним підрозділам. Ректор, – впевнені студенти – підтримає їх пропозиції.

/Маргарита Сметаніна, голова Ради студентів та аспірантів ПУЕТ

Щоб у першому гуртожитку зробили ремонт у кухні, холі, повідкривали ці холи для того, щоб студенти могли збиратися. Також ми хочемо запропонувати камери схову для речей - щоб не возити зимові та літні речі, а зберігати там, кімнати для сушіння речей хотіли б/

Окрім перевороту університетського устрою, студенти у свій день розважалися вікторинами, виставками та аукціонами. З молотка швидко злітали особисті речі викладачів та футболки з їх зображеннями.

/Бліци

– Я прийшов на аукціон, щоб купити ось цю футболку. Це футболка із зображенням нашого улюбленого ректора. Я її купив, я її буду носити і пишатися

– Купив цю футболку за 45 гривень із зображенням декана іноземного факультету/

Усі виручені під час аукціону кошти підуть на благочинність.

Стрічка новин