Вже більше двох тижнів у Полтаві триває конфлікт, який перетворив Центральний ринок у справжню «гарячу точку»

Кожного дня новини з ринку сприймаються, як зведення з імформбюро. Не стала винятком і середа. Тільки тепер, за словами підприємців, на їх стороні – і міська прокуратура.

Пройшло більше двох тижнів, а Центральний речовий ринок продовжує нагадувати швидше місце для боротьби, аніж територію, де можна продати та купити речі. Страждають від конфлікту, пов'язаного з так званою задекларованою міським головою «комуналізацією» ринку «Полімпекс», в першу чергу, саме підприємці, говорить одна з них Олександра Максименко.

/Олександра Максименко, підприємець Центрального ринку

Більше двох тижнів нам заважають працювати: вимагають плату і ті, і ті. З ПрАТ «Полімпекс» у нас укладені договори до 1-го січня. «Полтава-Сервіс» примусово змушує людей переукоадати договори. Люди не йдуть тому заключати, адже і для цього потрібні гроші/

Нагадаємо, що конфлікт на Центральному ринку триває з 1-го березня 2011 року, коли новий склад Полтавської міської ради прийняв рішення про комуналізацію землі під ринком. Але з цим категорично не згодні в ПрАТ «Полімпекс», які такі дії міської влади вважають справжнім рейдерством та звертаються до різноманітних інстанцій. Зокрема, звернулися і до міської прокуратури, яка вже не раз виносила свій протест на рішення депутатів. Останній на сесії міськради взагалі відхилили за декілька секунд.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Цей протест тільки вчора надійшов. Є пропозиція його теж відхилити, якщо не буде запитань до доповідача, ставлю на голосування. Хто за цей проект рішення, прошу голосувати. Хто за, хто проти, утрималося двоє – рішення прийнято/

Цього разу міський прокурор Полтави не тільки подав офіційний протест на дії міської влади, говорять підприємці, але й звернувся до суду з позовом. Є цей документ, говорить директор речового ринку «Полімпекс» Анатолій Ковальов, на руках і в підприємців.

/Анатолій Ковальов, директор речового ринку «Полімпекс»

На усунення вказаних порушень прокурором міста внесено протест на дії службових осіб КП «Полтава-Сервіс» щодо втручання в господарську діяльність речового ринку ПрАТ «Полімпекс» за адресою Новий Базар, 9/

Окрім того, продовжує чоловік, охоронці однієї з структур продовжують перешкоджати діяльності підприємців. Правоохоронні органи, на думку Анатолія Ковальова, не втручаючись у цей конфлікт, сприяють розвитку конфліктної ситуації. Речник Полтавської міліції Юрій Сулаєв з цим не згодний. У телефонному режимі він запевняє: міліція лише забезпечує охорону громадського порядку і діє виключно за законом, а тому ставати на одну зі сторін без рішення суду не має права.

Директор комунального підприємства «Полтава-Сервіс» Юрій Пантюх у телефонному режимі пояснив: охоронці не пускають до контейнерів 37-м підприємців, які не надають документів, які б довели, що це їх власність. Окрім того, уточнює чоловік, уклали договори з «Полтава-Сервісом» вже 2011 підприємців. Що ж до розірвання договору оренду землі з ПрАТ «Полімпексом», то тут Юрій Пантюх уточнює: його розірвано на законних засадах, адже «Полімпекс» заборгував до бюджету 477 тисяч гривень.

Звичайні підприємці Центрального ринку ситуацію бачать з іншої точки зору. Вони обурюються: набридли конфлікти на території ринку щодня. Єдина їх вимога: дати спокійно працювати.

/Олександра Максименко, підприємець Центрального ринку

Ми платимо: і патенти платимо, і за все ми платимо. Так коли ж це закінчиться, цікаво?! Що ми оце будемо платити, щоб Мамай роздавав оту гречку по кілограму людей підкуповував, щоб люди проголосували. В місті нічого не робиться, на ринку такий безлад - коли воно закінчиться?!/

Схоже на те, що до закінчення конфлікту навколо Центрального ринку ще далеко, адже свою думку щодо цієї ситуації має ще висловити суд, Генеральна Прокуратура та Антирейдерська комісія КабМіну, куди звернулися представники Полімпексу. Але вже сьогодні зрозуміло, що атмосфера на ринку аж ніяк не сприяє його нормальній роботі.

Стрічка новин