До Полтави – із усієї України, аби обговорити новий документ і, головне, як за ним працювати

Це про митників, які готуються працювати із початку наступного року за новим Митним кодексом, що був прийнятий 3 листопада. За участю експертів Європейського Союзу говорили про роботу у напрямку пост-аудиту.

Впродовж 2-х днів, 16-го та 17-го листопада, на базі Полтавської митниці проходить тренінг з митного пост-аудиту для керівників підрозділів контрольно-перевірочної роботи регіональних митниць.

/Андрій Віденов, експерт Місії Європейського Союзу з надання прикордонної допомоги Молдові та України

Одна із основних змін у новову Митному кодексі – чітко прописано обов'язки і права як фахівця митної служби, так і підприємства, що перевозить вантаж/

Зокрема, новий Митний кодекс, пояснюють фахівці, – це реалізація угоди України в рамках відовідної Кіотської конвенції, яка передбачає спрощення митних процедур. Завдання для фахівців митної справи номер один – розібратися у всіх змінах, яких зазнає означена сфера із 1 січня наступного року – терміну вступу в дію нового Митного кодексу.

/Олексій Короп, представник департаменту боротьби з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції

Яким чином діяти у зміненому документі, що було і що стало. Тому що наразі ми маємо повноцінний документ, раніше це все було розпорошено/

Пост-митний аудит – досить нова форма митного контроою, але, як демонструє європейський та світовий досвід, використання такої форми контролю значно спрощує та прискорює здійснення митних процедур і, певні фахівці, сприяє розвитку зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів господарювання.

Стрічка новин