Півмільйона гривень щодня – така економія вже з середи очікує на «Укрзалізницю»

Причина – завершення електрифікації ділянки Полтава-Кременчук-Бурти. Завдяки цьому станція Полтава-Південна тепер повністю готова до прийому швидкісних пасажирських потягів. Про інші позитивні результати завершення електрифікації – у наступному сюжеті наших журналістів.

На станції Полтава-Південна до закінчення електрифікації ділянки Полтава-Кременчук-Бурти готувалися ретельно. Залізничники хотіли, аби все було ідеально, навіть стрічку обирали до останнього, аби вона пасувала до потягу, який першим прийшов новий модифікований шлях. Останній, відзначають залізничники, став значно безпечнішим і тепер майже на 100% захищений від будь-яких форс-мажорних обставин.

/Василь Сотник, начальник служби сигналізації та зв'язку «Укрзалізниці»

Системи містять багаторівневий захист від небезпечних відмов, він передбачає впровадження тих нових технологій і тих нових напрацювань в галузі, які були накопичені за останні роки/

Очікують від електрифікованої ділянки і значної економії коштів. Кажуть: на електрифікацію витрачено чимало, але вона однозначно окупиться за п'ять з половиною років, даючи кожного дня економію в півмільйона гривень.

/Борис Колесніков, Віце-прем'єр-міністр України, Міністр інфраструктури України

Ми економимо вуглеводневе паливо, тобто, дизпаливо, яке ми імпортуємо. Це важливе завдання і значно збільшить споживання української електроенергії. По-друге, ми скорочуємо число викидів/

Окрім того, додав міністр, через Полтаву вже в травні запустять швидкісний рух на Харків та Донецьк. Для цього, додали, переносять усі вантажні перевезення на інші маршрути. Передбачає електрифікація, відзначили залізничники, і значне спрощення процесу вантажоперевезення по залізничним коліям.

/Володимир Козак, генеральний директор Державної адміністрації залізничного транспорту України «Укрзалізниця»

Цим проектом в наступному році зробимо те, що в Полтаві буде братися поїзд і лише одним локомотивом зі змінною бригадою відпускається в Одесу. Тобто, таким чином без зміни локомотиву ми збільшимо швидкість поїздів в наші чорноморські порти і якість роботи збільшиться, і збільшаться оберти вагоноперевезення/

Надзвичайно велика користь від електрифікації ділянки Полтава-Кременчук-Бурти і для Полтавської області, відзначає її керівництво.

/Віктор Животенко, в.о. голови Полтавської ОДА

Через Полтавщину буде пролягати стратегічний залізничний хід на Схід і одеські порти, але, окрім цього, ми отримаємо можливість нашій промисловості та господарству мати не просто вихід на чорноморські порти, а якісний електризований вихід/

Зупинятися на цьому, обіцяють залізничники, не збираються, наввіть більше: вже до 1-го березня 2012 року завершать електрифікацію ділянки Полтава-Лозова, а також розпочнуть масштабну модифікацію ділянки від Знаменки до Одеси. Тому, підсумували, відкриття ділянки Полтава-Кремечук-Бурти – це лише перша ластівка майбутньої осучасненої української залізниці.

Стрічка новин