Близько третини рентгенівських апаратів області потребують заміни

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/XeEhocDGgNUMQ

Сьогодні у Полтаві випав перший сніг, який завжди нагадує про майбутній прихід зими, а разом з нею – й ожеледиці. За останньою неминуче слідують падіння, травми та переломи. А от чи готова медтехніка до зими та про загальний стан рентгенівських апаратів області дізнавався Віталій Артамонов.

У природи немає поганої погоди. Та коли вона робить сюрприз у вигляді ожеледиці, на якій можна впасти і травмуватися, можна знайти моменти, за що зиму не любити. Та все ж, якщо таке сталося, варто зробити рентгенівський знімок, а от чи буде він достовірний та чи не завдасть рентген-апарат ще більшої шкоди – це вже інше питання. За даними, які подає одне з інтернет-видань України, майже третина рентгенівських апаратів Полтавщини застарілі або взагалі потребують заміни. В деяких лікарнях області їх купували ще в 80 роках ХХ століття, тоді як термін придатності одного рентген-апарату складає не більше 15 років.

/Віктор Стовба, лікар-рентгенолог

Не все так, як хочеться, є застарілі апарати. Ми знаємо, що наша влада знає про цю проблему, ми їй постійно про це нагадуємо. Ми знаємо, що планується заміна апаратів, яким більше 20 років, і я думаю, що ця проблема буде вирішена/

Та поки медики сподіваються на оновлення медтехніки, в багатьох клініках Полтавщини працюють застарілі рентген-апарати, які завдають шкоди як лікарям, так і пацієнтам. До того ж, такий апарат може зробити неякісний знімок, після якого лікар поставить неправильний діагноз.

/Віктор Стовба, лікар-рентгенолог

Головна шкода застарілих рентген-апаратів полягає в тому, що потрібно давати більшу дозу опромінення, щоб зробити той же снімок чи провести дослідженя. Старі апарати більш шкідливі для пацієнтів в першу чергу/

Новий рентген-апарат коштує від 600 тисяч до 1,5 мільйона гривень, і має працювати в середньому 10 років. Ремонт апарату обходиться в суму близько 30 тисяч гривень. За даними інтернет-видань, в лікарнях Полтавщини працює 80 рентген-апаратів, з яких більше 20 потребують заміни.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію