Сьогодні в Полтаві згадували про ще одного видатного нашого земляка

Цього дня минає 173 роки від дня смерті Івана Котляревського. В нашому місті всі дати, пов'язані з життям і творчістю цього видатного письменника, відзначають особливо. Щорічну панахиду за батьком «Енеїди» провели цього дня традиційно в Свято-Успенській церкві.

Народився Іван Петрович Котляревський 9 вересня 1769 року. За майже 7 десятиліть свого життя цей письменник зробив величезний вклад в розвиток української літератури та культури вцілому, створивши ряд геніальних пьєс та повістей. Його «Енеїда» і до цього часу вважається іконою українського живого слова, а пьєси «Москаль-чарівник» та «Наталка-полтавка» зроблять честь будь-якому театру, який має їх в репертуарі.

Котляревський жив і творив для Полтави. Тут він і помер. Похований письменник в нашому місті. І от уже багато років в день смерті Івана Котляревського в Свято-Успенській церкві за ним проводиться літургія.

/Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник музею імені Котляревського

Уже упродовж десятиліття у його церкві, в його парафії, в тому храмі, де був хрещений і відспіваний видатний український поет. Чарівник слова. І у день його смерті ми проводимо в його пам'ять молебінь/

Пом'янути видатного письменника прийшли працівники музею Котляревського та всі шанувальники його життя і творчості.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію