Дедалі частіше, за словами спеціалістів, громадяни України приватизують свої квартири

У Полтаві рівень переходу житла у приватну власність також досить високий, і складає 75%. Результатом же приватизації має стати об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. Воно дозволить самим полтавцям контролювати стан своїх помешкань та витрати на ремонт.

Питанням приватизації на сьогодні приділяють увагу як спеціалісти, так і пересічні мешканці. Останні нерідко через брак інформації неправильно розуміють суть такої форми володіння. Приватизація – це набуття права власності на квартиру громадянином або родиною. По суті, це перехід житла від держави до особи.

Спеціалісти переконані, що в Україні до 2008-го року буде приватизовано 93% житла. Нині ж у приватній власності українців перебуває 90% квартир, по Полтаві цей еквівалент становить 75%. Та полтавці не поспішають приватизувати житло, говорить заступник міського голови Віталій Нікіпєлов, оскільки не розуміють суть кінцевого результату. Приватизація ж, пояснює Віталій Нікіпєлов, дозволить створити об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, скорочено ОСББ.

До речі, форма ОСББ економічно вигідніша, адже не передбачає участі адміністративного апарату. Об'єднання співвласників можна створити лише в будинку, де приватизовано не менше 70% квартир.

Стрічка новин