83 роки тому у світі з'явився перший антибіотик

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/6Kyw92HggNUMA

Олександр Флемінг майже століття тому у своїй лабораторії відкрив пеніцилін, тим самом зробивши одну з найголовніших революцій у світовій медицині. Пеніцилін вважається ліками, які врятували найбільше життів за всю історію людства. Про найвідоміший антибактеріальний препарат більше дізнавався Віталій Артамонов.

Історія винайдення пеніциліну з самого початку його відкриття обросла цілим рядом легенд та напів-фантастичних історій. Хтось говорить, що це була випадковість і винайдення пеніциліну відбулося через елементарні лінощі Флемінга, який відкладав миття своїх чашок петрі до останнього і в результаті виявив унікальну плісняву, яка знищувала хвороботворні бактерії. Інші стверджують: учений ціленаправлено працював над винайденням антибактеріального препарату. Праві можуть бути як ті, так і інші, але факт залишається фактом – відкритий Флемінгом препарат став проривом у медицині.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Завдяки входженню антибіотиків в алгоритм допомоги пацієнту вдалось врятувати дуже багато життів. Це і лікування прямих інфекційних захворювань, і захворювань, які супроводжуються інфекційними захворюваннями/

Пеніциліном активно лікували зараження крові у ранених під час другої світової війни. Результати були вражаючі. Раніше невідомий препарат зупиняв розповсюдження інфекцій. Після відкриття пеніциліну було винайдено ще цілий ряд антибіотичних препаратів, які були й ефективніші, і безпечніші за пеніцилін.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Використовується напівсинтетичний пеніцилін нової генерації, використовуються антибіотики інших груп, більш широкоспектральні і менш небезпечні, оскільки пеніцилін тягне за собою цілий шлейф побічних ефектів/

Таким чином, в другій половині 20 століття ера пеніциліну починає закінчуватись.

І хоча в чистому вигляді пеніцилін сьогодні майже не використовується через широкий спектр побічних реакцій, з впевненістю можна сказати, що він був найпопулярнішим антибіотиком у 20 столітті.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію