Незабаром українського пива в Росії, Білорусі та Молдові може стати значно менше

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/KwDl6DSigNUCs

Причина – у технічному регламенті на цей хмільний напій, який розробляється Митним союзом. Головний його аспект – заборона імпорту пива на територію країн союзу у пластиковій тарі. Як вплине такий регламент на роботу українських пивзаводів, дізнавався Руслан Гунько.

Технічний регламент на пиво, який незабаром планує ухвалити Митний союз, передбачає заборону імпорту цього хмільного напою на територію країн союзу у ПЕТ-пляшках, іншою мовою – у пластиковій тарі. В разі ухвали такого регламенту українські пивовари втратять нинішні обсяги виробництва.

/Микола Суткович, консультант по раціоналізації виробництва пивоварного заводу

На сьогоднішній день 50% в нас пива в ПЕТ-пляшках, а поставляємо його у Росію ми тільки в ПЕТ-пляшках. По-перше, ПЕТ-пляшка вигідніша, тому що вага у тарі ПЕТ менша, а якщо в пляшці скляній, то тільки 50% вага пляшки/

Микола Суткович продовжує: основні країни експорту пива його заводу – Росія, Білорусь та Молдова. Так само, додає чоловік, як і в інших українських підприємств. Тож те, що всі вони понесуть непомірні збитки у разі ухвалення регламенту, – поза сумнівом.

/Микола Суткович, консультант по раціоналізації виробництва пивоварного заводу

Це перекриє шлях на вивіз пива в Росію, Білорусь, особливо в Росію, а це призведе до того, що по нашому виробництву буде спад на 30%, не менше/

Технічний регламент, який заборонить ПЕТ-пляшку у пивному виробництві, впевнений фахівець, – ініціатива російських пивоварів, які в особі українців вбачають сильних конкурентів. Загалом же, за даними пивоварних компаній, 90% експортного українського пива фасується саме в пластикову тару.

Серед полтавців остання не дуже популярна. Перехожі говорять: звикли до більш традиційної, скляної пивної пляшки.

/Бліци

– Рідко, я п'ю у скляній, адже так рекомендується – десь чув, читав

– Ні, для здоров'я шкідлива

– В пластиковій тарі? Майже не п'ю, адже воно токсичне і пиво має не такий гарний смак

– Іноді так, але краще пляшка, так смачніше/

Що ж до технічного регламенту на пиво, який не дозволить експортувати українське пиво в пластиковій тарі до країн Митного союзу, українські пивовари обіцяють надати перелік зауважень до документу, щоб відстояти свої права на імпорт власної продукції.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію