В Полтаві триває місячник добровільної здачі зброї

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/t31gaPgdgNUXX

У вересні кожен полтавець може здати свою рушницю чи травматичний пістолет, якщо дозвіл на них закінчився або зброя виявилася більше не потрібною. При цьому, не боячись застосування ніяких методів адміністративного впливу.

Якщо вам у спадок залишилась рушниця і у вас немає на неї дозволу, або ви просто вирішили закінчити з мисливською практикою, здати свою рушницю і уникнути штрафу можна у будь-якому відділку міліції. З 1 вересня і до кінця місяця у Полтаві проходить місячник добровільної здачі зброї. Переоформити її у цей час – також легше, адже якщо ви добровільно принесете навіть незареєстровану рушницю, до вас не буде застосовано ніяких методів адміністративного впливу.

Для того ж, щоб отримати офіційний дозвіл на користування зброєю, майбутній її власник має оформити ряд документів.

/Віталій Тітенко, старший інспектор дозвільної системи Київського РВ УМВС України в Полтавській області

Надається медична довідка, в якій зазначається, що ви можете користуватися зброєю, копія договору страхування, надається довідка проходження курсів правил поводження зі зброєю, а також довідка про відсутність судимостей/

Право на користування зброєю можна отримати по досягненню 21-річного віку, нарізною зброєю – з 25. А от право користуватись травматичною мають тільки окремі верстви населення.

/Віталій Тітенко, старший інспектор дозвільної системи Київського РВ УМВС України в Полтавській області

Працівники органів внутрішніх справ, працівники прокуратури, працівники суду, журналісти, а також особи, які зареєстровані в громадських формуваннях та беруть участь в охороні громадського правопорядку/

Дозвіл на користування зброєю треба поновлювати раз у 3 роки. Зберігатись вона має у спеціальному сейфі, окремо від набоїв. Втім, чимало громадян ігнорують ці правила і в результаті сплачують штрафи або ж взагалі втрачають право на користування зброєю.

/Поліна Ларіна, заступник начальника ВЗГ УМВС України в Полтавській області

З початку року за порушення правил зберігання вогнепальної, холодної та пневматичної зброї до адміністративної відповідальності притягнуто більше 100 осіб. За інші порушення, пов'язані з порушеннями дозвільної системи, притягнуто до відповідальності 824 особи/

Та навіть такі порушення – не найстрішніші. Якщо ігнорувати правила користування, можна втратити не тільки свою улюблену рушницю. В результаті легковажного поводження під загрозою опиняється навіть... людське життя.

/Поліна Ларіна, заступник начальника ВЗГ УМВС України в Полтавській області

На території Полтавської області мали місце нещасні випадки, пов'язані з необережним поводженням зі зброєю. Перший стосується неповнолітнього хлопчика, який отримав смертельне вогнепальне поранення, а другий стався з чоловіком, який під час розпиття спиртних напоїв отримав вогнепальне поранення з мисливської рушниці/

Міліціонери говорять: зброю можна здавати і упродовж всього року. Якщо ви не маєте дозволу на використання останньої, здати рушницю чи пістолет буде найкращим рішенням.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію