242 роки тому народився відомий український письменник Іван Петрович Котляревський

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/j7SxVDpmgNTMw

Твори полтавського автора стали одними з перших самобутніх творів українського народу, тому в день його народження Івана Котляревського вшановують різноманітними заходами: покладанням квітів, театральними постановками його п'єс та врученням одноіменної премії найкращим літераторам області. Більше про відзначення Дня народження видатного полтавського діяча – Віталій Артамонов.

Щороку 9 вересня до пам'ятника Івану Котляревському у Полтаві приходять люди, аби вшанувати пам'ять великого батька «Івана». Працівники однойменного музею певні: Іван Петрович прославив українську мову та український народ далеко за межами нашої держави.

/Валентина Скриль, старший науковий співробітник музею Івана Котляревського

Постать Івана Петровича в нашій культурі, літературі... Те, що він зробив для нашої самобутності, і досі викликає захоплення, а автор може й досі недооцінений нашими сучасниками/

Особливо цінують Івана Петровича й за те, що саме в нашому місті він написав свої визначні твори «Москаль-чарівник» та «Наталка-Полтавка».

/Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник музею Івана Котляревського

Тут пройшло дитинство, юність, зрілі літа. У Полтаві він написав ті твори, які стали першопочатком нашої літератури. І зараз у Полтаві куди не піди – вулиця, школа, кінотеатр, бібліотеки, що носять ім'я Котляревського/

Віддати шану письменнику прийшли і вихованці 1-го ліцею, який також носить ім'я видатного автора.

/Бліци

- Це великий діяч Полтавщини, наш ліцей носить його ім 'я і ми пишаємося цим

- Я знаю «Енеїду» – це дуже цікавий твір. Він написав його на зразок «Іліади», я декілька разів її перечитувала/

Іван Котляревський без сумніву залишив після себе великий спадок, а його безсмертні твори і через 200 років є взірцем української літератури.

Віталій Артамонов

Взірцем Котляревський є і для багатьох юних літераторів Полтави. За премію, яка носить його ім'я, ось уже 9 років боряться юні ентузіасти писаного слова. До того ж дитяча літературна премія імені Котляревського є унікальною, адже організовується музеєм за власний рахунок.

/Валентина Скриль, старший науковий співробітник музею Івана Котляревського

Для того, аби стимулювати дитячу творчість, музей запровадив першу в Україні серед літературних музеїв літературну дитячу премію/

Цього року за звання кращого юного літератора-гумориста боролися 30 представників з 12 навчальних закладів міста. Комусь просто подобається писати в гумористичному стилі, а комусь з вибором допоміг вчитель. Та амбіції у всіх учасників конкурсу були більш ніж серйозні.

/Марія Олійник, лауреат премії імені Івана Котляревського

Моя вчителька допомагала мені подати заявку на цей конкурс. Два роки тому я була переможницею, а цього року не вийшло/

Змагались учасники у написанні гуморесок, творів, балад та віршів. Обов'язкова умова – гумористичність написаного. Переможниця конкурсу Наталія Кузьменко говорить: у використанні гумористичних прийомів їй дуже допомогла творчість Котляревського.

/Наталія Кузьменко, головний лауреат премії імені Івана Котляревського

Його «Енеїда» написана живою українською мовою. Ця жива мова присутня і в моєму творі. Там є загрублені слова і живий український фольклор, тому багато чому я в нього навчилася/

Лауреатами премії цього року стало 4 чоловіка – всі дівчата. Окрім грамот, вони отримали грошові нагороди: лауреати – по 200 гривень, а переможниця – 500.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію