В цьому році Україна зібрали рекордний урожай картоплі

За даними експертів агропромислового комплексу України цьогорічний урожай буде більшим за минулорічний, принаймні, вдвічі. Полтавська область до загальної картопляної скарбниці також зробила помітний внесок. Про загальний урожай другого хліба в області і про ціни на картоплю дізнавався Віталій Артамонов.

Погодні умови в цьому році склалися такі, що урожай картоплі значно перевершив минулорічний. У 2010 через посушливу погоду ця рослина вродила гірше. Оскільки майже 90% картопляних насаджень області знаходиться в господарствах населення, рівень урожаю більшою мірою залежить не від великих підприємств, а саме від дрібних фермерів та простих селян. А останні говорять: урожай цьогоріч – найбільший за останні 3 роки.

/Бліци

- Вродила непогано, але багато гнилої, в'ялої багато, а вродила гарно в нас. Набагато більша вродила, але ціна зовсім інша

- І не велика, і не маленька, і не дрібна, гнилої менше, але урожай не дуже/

Продавці, які закупляють картоплю у населення та підприємців, різницю в ціні також помітили.

/Наталя, продавчиня на ринку

В минулому році картопля була зовсім дорога, в цьому році десь на 1 гривню дешевша/

Зараз сортова картопля на ринках Полтави коштує в межах 4 гривень, звичайна – на гривню дешевше. І за цим продуктом на ринок ходити, говорять полтавці, стало набагато приємніше. На ціну, кажуть, особливої уваги не звертають, а як свідчить практика, це означає, що вона є прийнятною.

/Бліци

- Зараз ціни проти того, що раніше було, ледве не на половину дешевше. Було 8 гривень. Зараз 3, 4, 4,50 - дуже гарна картопля

- Я купую тільки не на ринку, мені привозять

- Не звертала увагу, в мене своя картопля/

Та високий урожай картоплі має і свої мінуси. За словами експертів, нашу картоплю не можна буде реалізувати в Росію та Білорусію, а все – через так само високий урожай останньої в цих країнах. А от в Євросоюзі наша картопля попитом не користується, стандарти інші.

Загальні ж результати збору картоплі в області обіцяють підбити пізніше – у жовтні. Та вже сьогодні точно відомо: дефіциту цього продукту на Україні цього маркетингового року не буде.

Стрічка новин