У справжню дошку оголошень перетворилося одне з історичних місць Полтави Подільська вежа

З певним проміжком часу тут регулярно з'являються нові написи, зроблені коректором чи маркером, зміст яких іноді – далеко не словниковий. Хто відповідає за прибирання наслідків таких актів вандалізму, розбиралися наші журналісти.

Подільська вежа, розташована біля Білої Альтанки, є реконструкцією реальної фортеці за часів Північної війни та збудована в 2009 році на честь святкування 300-річчя Полтавської битви. Місце її розташування, говорять в управлінні культури міськвиконкому, не випадкове, адже саме тут знаходилася одна з п'яти веж. З часу її відтворення, розповідає начальник відділу туризму управління культури Віталій Павлов, ця споруда встигла стати одним з улюблених місць відпочинку для полтавців та гостей міста.

/Віталій Павлов, начальник відділу туризму управління культури Полтавського МВК

Вежа надає можливість не тільки уявляти туристу, але візуально бачити, відчувати те, що було колись в масштабі Полтавської фортеці. На цю вежу можна піднятися, побачити навколишні краєвиди/

Полтавці та гості міста підтримують: Подільська вежа центр міста прикрашає, на відміну від написів на ній.

/Бліци

– Я би сказав, що це дуже погано

– Я бачу: там де мати були, то там зчищають, а так ні

– Це дуже неприємно/

В управлінні культури Полтавського міськвиконкому неналежний стан Подільської вежі пояснюють глобальною проблемою невихованості полтавців та гостей міста.

/Віталій Павлов, начальник відділу туризму управління культури Полтавського МВК

Те, що ми зараз бачимо, і написи, і не в ідеальному стані вона як навколо, так і всередині Подільської вежі, - це, безумовно, рівень загальної культури, на жаль, не тільки полтавців, але й туристів, які приїздять до м.Полтава/

Відвідувачі центральної частини міста погоджуються: з такими хуліганськими проявами потрібно жорстоко боротися.

/Бліци

- Напевно, потрібно з дитинства це питання людям в голови вбивати

- Відрубувати руки потрібно/

Втім, таких радикальних заходів в українському законодавстві не передбачено, однак, шляхи боротьби з вандалізмом з одного боку та недбалістю з іншого є, говорять чиновники. Усі вони - у площині штрафних санкцій. Так за написи хуліганам загрожує адміністративна відповідальність, а балансоутримувачу, який повинен слідкувати за належним станом історичної споруди, в разі неприйняття відповідних заходів доведеться сплатити штраф в розмірі від 850-ти до 1750-ти гривень. Цього року такі санкції, говорять в інспекції з контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста, вже застосували.

Наклали штраф на підприємця, який, як повідомили в управлінні майном комунальної власності міськвиконкому, за пунктами договору оренди відповідає за благоустрій Подільської вежі. Зв'язатися ж з самим підприємцем та дізнатися коли споруду буде приведено до ладу нашим журналістам не вдалося. Ми залишаємо право висловити власний погляд на ситуацію зацікавленим сторонам.

Стрічка новин