У п'ятницю народним обранцям здалося, що дешеві цигарки та тютюн повинні бути дорожчими

Відповідний законопроект вже розмістили й на сайті Верховної Ради України. Ним, зокрема, передбачено внести зміни до підвищення ставок акцизного податку на сигарети без фільтра та інші тютюнові вироби. Думки медиків і пересічних полтавців з приводу цього питання дізнавалися наші журналісти.

Найдешевше зробити дорожчим. Це про новий законопроект, що подали на розгляд у Верховну Раду України. Ним, зокрема, планується внести зміни до підвищення ставок акцизного податку, а саме – на сигарети без фільтра та інші тютюнові вироби. Доки проект лише подано, медики вже зараз говорять: таке робити потрібно, який не який, а стимул, аби кинути палити, у людей залежних з'явиться.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5-ї МКЛ

Будь-яке паління – це однозначно негативно для здоров'я людини. Це, перш за все, соматика – прояв певної залежності/

Окрім цього, продовжує Андрій Дзюба, не слід забувати про ймовірний рак губи, порожнини рота, гортані і легенів. Окрема група, яка страждає від тютюнового диму, – так звані пасивні курці.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5-ї МКЛ

Є група пасивних курців, яким байдуже, чи із фільтром, чи без сигарета у курця – вони страждають від тютюнового диму. Особливо це стосується дітей і вагітних жінок/

Опитані нами полтавці у силу закону, а точніше – силу волі курців – вірять слабо, та все ж думки різняться.

/Бліци

– Хто палив, той палити буде і надалі. Я сама палила, ось нарешті кинула

– В якійсь мірі так. Але все починається в голові, можливо, люди й відмовляться

– Ну який резон? Вже дорожчали, люди все-одно продовжують палити – таке буде і далі

– Я думаю, кинуть – все ж таки це більше грошей. На щось інше треба гроші витрачати/

Доки питання – курити чи не курити – для людей, залежних від сигарет, залишається відкритим, медики нагадують про існування спеціально відведених місць для паління, аби від згубної звички страждали тільки курці, а не всі оточуючі люди.

Стрічка новин