До ювілею незалежності держави Національний банк України ввів в обіг пам'ятні монети номіналом 100, 50 та 5 гривень

Реальна вартість монет перевищує номінальну в рази, адже виконані монетки з золота та срібла. Бачили нові гроші і наші журналісти.

Акт проголошення незалежності України започаткував новий етап у розвитку нашої країни як суверенної держави. До 20-го ювілею цієї знаменної події Монетний двір Національного банку України потішив новинками нумізматики.

/Ірина Городницька, провідний економіст відділу економічної роботи та грошово-кредитних відносин Управління НБУ в Полтавській області

Продовжуючи серію "Відродження української державності" НБУ, напередодні святкування Незалежності нашої держави ввів в обіг пам'ятні монети присвячені Незалежності України. Монети введені в обіг номіналом 100, 50 та 5 гривень./

Виготовлені з золота, срібла та нейзильберу відповідно, - продовжує пані Ірина. До уваги колекціонерів: тираж золотих монет - одна тисяча штук, срібних - до тисячі, монет номіналом 5 гривень з нейзильберу - 45 тисяч одиниць.

На аверсі монети зображено тризуб та схрещені вишивані рушники, між якими - портрети найвидатніших постатей різних періодів нашої держави - Ярослава Мудрого, Тараса Шевченка, Михайла Грушевського та Богдана Хмельницького. На реверсі – символічні зображення галузей народного господарства – літак, комбайн, судно та шахта.

Монети є дійсними платіжними засобами України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю.

Стрічка новин