Кількість хворих на алергію у Полтаві у порівнянні з минулим роком виросла в 2 з половиною рази

Винуватиця черг в алергічних відділеннях міста - амброзія. Полтавці вже втратили надію, що міська влада почне помічати кущі шкідника заввишки 1,5 метри: мешканці борються з рослинами власними силами. Практичні поради на допомогу борцям у наступному сюжеті.

Вона зацвітає в кінці серпня на початку вересня, сягає двох метрів заввишки, а міцною кореневою системою проникає у грунт ще на чотири. Впізнали? Це – амброзія полинолиста. Рослина, завдячуючи якій кількість хворих на алергію, а точніше поліноз – алергічну реакцію на пилок рослин, тільки у Полтаві цього літа збільшилася в рази.

/ Лариса Муляр, доцент кафедри експерементальної фармакології з клінічною імунологією та алергологією УМСА

За минулий рік у нас в 2,5 рази виросли полінози порівняно з минулим роком, і ця кількість не кінцева, бо хворі ідуть і ідуть./

Якщо так продовжиться, то менш ніж за 10 років, - продовжує жінка, - полінози вийдуть на 2-ге місце після серцево-судинних захворювань. Щодня через кабінет алерголога у нашому місті проходить близько 30 чоловік.

Затримати епідемію на амброзію може систематичне винищення алергену говорять у відділі біоресурсів і земельних питань та об'єктів природо-заповідної справи Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області.

І у Полтаві зокрема з цією небезпечною рослиною велика проблема, - наголошує начальник відділу Сергій Калініченко. Додає - боротьба повинна бути ефективною.

/Сергій Калініченко, начальник відділу біоресурсів і земельних питань та об'єктів природо-заповідної справи Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області

Скошування не дуже ефективне, бо треба скошувати до трьох разів - тоді вона буде зникати, але до трьох разів вона дає насіння, колоскове суцвіття. Найефективніше - це виривати її з корінням і використовувати гербіциди./

Нагадаємо, що цього року в бюджеті Полтави не виділено жодної копійки на боротьбу з амброзією. Програма боротьби з бур'яном, розрахована на 2008-10 роки, завершилася, і її не продовжили. Олександр Мамай натомість запевнив на одній з прес-конференцій - що окремо боротися з амброзією не будуть - будуть скошувати траву, а там разом з нею і амброзія скоситься. Про виривати -мова і не йде.

Пересічні полтавці дивуються такій позиції влади , вивчають якості рослини та як з нею боротися самотужки бо сподіватися окрім як на себе - у нерівній боротьбі з амброзією у Полтаві - кажуть -немає на кого.

/ бліци:

- Вирубувати, з коренем!

- З коренем виривати, повністю, щоб не лишилось. Якщо верхівку зрізати, наступного року вирасте ще більша, буде розростатися.

- Треба її виполювати зовсім./

Тим часом лікарі говорять - якщо у вас з"явилися симптоми як то - почервоніння очей, закладеність носа, чхання, свербіж шкіри. Це й йовірно алергія , тоді радять негайно звертатися по допомогу до них.

/ Лариса Муляр, доцент кафедри експерементальної фармакології з клінічною імунологією та алергологією УМСА

Приходьте до свого дільничого лікаря, приходьте до алерголога, будь-ласка, не займайтесь самолікуванням. Перше, що ви повинні зробити - це прийти до лікаря. Не лікуйте ці симптоми як ГРЗ, тому що часто ви плутаєте./

І не треба вживати антигестомінових засобів, - резюмує жінка, - бо в такому випадку лікарі не можуть зробити правильну діагностику.

Стрічка новин