Календарне літо добігло кінця, виходить на фінішну пряму і купальний сезон-2011

Полтавські водолази зітхають із полегшенням: цьогоріч люди стали більш обачнішими, і нещасних випадків на воді поменшало. Втім, їх причина залишилась незмінною – алкогольне сп'яніння відпочивальників.

«П'яному море не по коліна», впевнені на полтавській рятувальній станції.

/Анатолій Кононенко, водолазний спеціаліст Полтавської рятувально-водолазної станції

Тільки ось вісім по району було - і всі п'яні. Коли голова вже не розуміє, але лізуть у воду./

Цьогоріч, ззаначає фахівець, полтавці стали до них більше дослухатись. У минулому році на облаштованих пляжах (тих, за які відповідає водолазна станція) – центральний пляж, так званий третій і Дублянщина потонуло 2 людини. Загалом по району – 9 нещасних випадків. Станом на сьогодні цифра менша – одна і вісім людей відповідно.

/Анатолій Кононенко, водолазний спеціаліст Полтавської рятувально-водолазної станції

За цей рік один хлопець 18-ти років пізно ввечері пішок купатися - мабуть випив - не встигли врятувати. І загалом по району 8 чоловік - і в Огнівці, і в Ковалівці витягали./

Найскладніший випадок, розповідають водолази, був саме у Ковалівці.

/Олег Штриль, водолаз

Шукали дідуся 70-ти річного, пішов рибалити, а знайшли саму лодку. Складно було працювати - джерела б'ють, холодно./

Загалом же на рятувально-вололазній станції працює 10 чоловік – по 2 водолаза на одну зміну. У допомогу їм – 3 човна і 2 катера плюс спеціальні костюми. Роботи на так званий оксамитовий сезон, розповідають на станції, їм ще вистачить. Із досвіду говорять: моржі плаватимуть протягом всього року, а основна маса відпочивальників – до температури води 16 градусів(нині – 18-ть).

Однак із настанням прохолодної погоди, зазначає Анатолій Кононенко, для них відпочинок не настане. Вже готують техніку для роботи взимку – рятувати тих, хто полюбляє зимову рибалку, або просто скорочує шлях додому – не через міст, а по крихкому льоду річки.

Стрічка новин