Кінець курортного сезону - початок активної роботи венерологів

За статистикою люди, які їздили відпочивати в теплі краї і використовували там, так би мовити всі привілеї відпустки, частіше хворіють на венеричні захворювання аніж ті, які літо провели в рідному місті. Детальніше про осінній «урожай» венерологів – у наступному сюжеті.

У вересні розпочинається так званий оксамитовий сезон куротного відпочинку. Та, як правило, основна маса населення України, в тому числі і полтавці, відпочивають на морях переважно в літні місяці. Повертаючись додому після відпусток найбільш активні туристи, які прагнули відчути всі привілеї літнього відпочинку, везуть додому те, чого везти зовсім не хотіли. Венерологи говорять: пацієнтів у них вистачає завжди, та за літні місяці їхня кількість значно зростає.

/Олена Макарова, завідуюча стаціонарним відділенням Полтавського обласного шкірно-венерологічного диспансеру

В червні, липні, серпні ця кількість збільшується приблизно на 25-30%. Люди приїжджають після відпустки з курорту і звертаються з проханням обстеження./

Зазвичай люди звертаються за обстеженням, якщо мали незахищений зв'язок, і бажають перестрахуватися. Іноді ж приходять уже з конкретними проблемами. Та все ж, говорять венерологи, за допомогою приходять далеко не всі. Пробують лікуватися самостійно. В результаті клінічні прояви проходять, а хворий залишається безсимптомним носієм захворювання.

/Олена Макарова, завідуюча стаціонарним відділенням Полтавського обласного шкірно-венерологічного диспансеру

Найпоширеніші - це ТОРЧ інфекції, приховані інфекції - це уроплазма, це хламідії. Трохи менше стало сифілісу і гонореї, зате збільшилась кількість цих інфекцій./

Причина цього лікар називає тривалу безсимптомність протікання хвороби. Тому лікарі вкотре радять берегти своє здоров'я, використовувати контрацептиви та не втрачати голову, навіть коли знаходитесь далеко від дому. Курот завершиться, а неприємні наслідки від нього залишаться з вами ще надовго.

Стрічка новин