Цієї осені та зими в Полтавській області очікується поширення нового виду грипу «Перц»

Такі висновки роблять лікарі обласної санітарно-епідеміологічної станції. Початок епідемії також очікується раніше. Як вберегтися від нового вірусу та як підготувати себе до можливої епідемії грипу дізнавались наші журналісти.

Захворювання на грип та гострі респіраторні інфекції давно вже стали для населення України та Полтавської області звичною ситуацією в зимовий період. Як правило кожного року на територію України приходить новий вид грипу, до якого людський організм імунітету ще не має. В минулому році територією Полтавської області курсувало 2 види грипу. «Каліфорнійський» та грип групи Б - «Брізбен». В цьому ж році до цих двох додасться ще один.

/Наталія Горбенко, заступник головного державного санітарного лікаря області з епідпитань

Це віруси грипу типу А - "Каліфорнійський", так званий пандемічний, який таким уже не являється, грип А - "Перц" і Б - "Брізбен"./

Віруси грипу типу «Каліфорнія» та «Брізбен» уже приходили нашою областю і тому у людей, які в тому році перехворіли на грип є імунітет принаймні до одного з цих штамів. А от грип «Перц» у нашій області буде новачком, і тому захворіти на нього шанси збільшуються.

Початок захворювання на грип епідеміологи також прогнозують раніше звичного.

/Наталія Горбенко, заступник головного державного санітарного лікаря області з епідпитань

Вірус грипу веде себе зовсім не так, як вів себе раніше. Ми знаємо, що епідпідйом починається в листопаді місяці і триває до початку нового року, а то і довше. Тобто ми готові до того, що в жовтні, листопаді місяці в нас буде епідпідйом захворювання./

Цей штам не є пандемічним, має симптоми звичайного грипу і від нього можна вберегтись. Найкращій спосіб - це вакцинація. Сироватка проти грипу «Перц» з'явиться в Полтавських аптеках вже в жовтні місяці і коштуватиме в районі 60-100 гривень, якщо орієнтуватися на минулорічну ціну на вакцини. Та укол потрібно робити тільки під наглядом лікаря та після ретельного обстеження.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Обов'язково необхідна консультація з лікарем. Є стани які роблять вакцину небажаною і навіть небезпечною. Всі ці питання треба з'ясувати при особистій зустрічі з лікарем і отримати відповідні рекомендації./

Інші ж способи вберегтись від грипу залишаються відомими : гарне харчування, сон, відсутність шкідливих звичок та переохолодження. Тому лікарі радять до можливої епідемії готуватись вже зараз. Провести профілактику. Вам вийде і дешевше, і безпечніше для здоров'я.

Стрічка новин