За день до першого дзвоника в Полтаві вже традиційно проходить посвята першокласників

Під час такого заходу малеча вперше збирається разом по класах та робить перші кроки у шкільне життя. З року в рік у Полтаві дотримуються такої традиції: зробити першачкам свято, а також подарувати їм перші шкільні подарунки. Більше про цьогорічну посвяту – у наступному сюжеті.

Мешканка Полтави Тетяна Лакутіна веде свою дитину на посвяту в першокласники не вперше, розповідає вона сама, адже ще раніше, років п'ять тому, вперше до школи йшла її старша донька. Цього року ж до країни знань мандрує її син Сергій. Жінка каже: готувалися до школи цілий рік.

Тетяна Лакутіна, мати першокласника

Готувалися протягом року, тому що відвідували підготовчу групу і також протягом всього літа намагалися читати, писати, рахувати./

Маленький Сергійко слова матері підтверджує та ділиться власними відчуттями перших кроків в шкільне життя.

/Сергій Лакутін, першокласник

Я відчуваю, що я зможу читати і писати, і ще познайомлюсь з друзями./

Вже традиційно сама посвята зовсім юних діточок у першокласники відбувалася на стадіоні "Ворскла", однак, кажуть очевидці, далеко не всі традиції було збережено. Так заступник голови однієї з громадських організацій міста Микола Білоконь говорить: в минулі роки свято було організовано значно краще.

/Микола Білоконь, заступник голови Полтавської обласної організації товариства сприяння захисту України

Організація сьогодняшнього дійства залишає бажати кращого: абсолютно не хотів би бачити тут ніякої політики, але є з чим порівняти. Свято повинно бути і для людей, і для вчителів, і для всього міста./

Погоджується з чоловіком і екс-заступник мера Полтави Олександр Русін, який курував освітні питання. Він говорить: кожна влада повинна поважати традиції і підтримувати першачків.

/Олександр Русін, екс-заступник Полтавського міського голови

Ніколи не можна забувати традиції. Я пам'ятаю їх в ті часи коли був мером Кукоба була придумана ідея трішки підтримати молоді родини: дітям на 1 вересня давали рюкзаки і частково наповнювали канцелярськими приладами./

Така ж традиції продовжувалася при будь-якій владі, продовжує Олександр Русін. Цього ж року, підкреслює чоловік, першачкам видали по пакету громадської організації «Наш Дім - Полтава». Окрім цього є недоліки і на глобальному рівні: так в чотири рази зменшено фінансування підготовки та ремонту навчальних закладів, а також майже в чотири рази менше закуплено парт. При чому, уточнює чоловік, раніше їх закупляли одномісні, які значно зручніші, зараз же двохмісні. На тлі таких негативних змін, підсумовує Олександр Русін, міській владі слід серйозно замислитися над фінансуванням освітньої сфери.

Стрічка новин