Окрім Свята знань перше вересня відоме іще однією подією

Із Днем народження сьогодні слід привітати свій гаманець, а точніше його складову - наші гроші. 15 років тому у цей день було запроваджено національну валюту - гривню.

1 вересня у 96-му - в Україні запроваджено національну валюту - гривню, цьогоріч їй виповнюється 15 років. Втім її реальний вік набагато більший.

Українська гривня - одна з найстаріших на планеті грошових одиниць, і веде свій початок ще з часів Київської Русі.

/Ірина Городницька, провідний економіст відділу економічної роботи та грошово-кредитних відносин Управління НБУ в Полтавській області

Ця гривня випущена Національним банком України, і є копією монетної гривні Київського типу 11-13 століття. На той час вона була основною одиницею обігу і засобом накопичення на території Київської Русі.

Саме від неї веде свій початок сучасна грошова одиниця, що стала основою грошового обігу на території незалежної України./

Стосовно назви розмінної монети, пропонувалися назви «сотий», «резана», але врешті було віддано перевагу уже звичній «копійці».

Зараз в обігу знаходяться: розмінні монети номінальною вартістю 1, 2, 5, 10, 25 і 50 копійок, обігові монети номінальною вартістю 1 гривня та банкноти номінальною вартістю 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 гривень, із зображенням Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Михайла Грушевського, Тараса Шевченка, Лесі Українки та Григорія Сковороди відповідно. Такий портретний склад користувачів, принаймні полтавців, цілком влаштовує.

/бліци:

- Мені здається, що настільки правильно підібрано. Прямо - ладно, чесно.

- ті хто заслужені і цілком гідні особистості, і їх на так багато, щоб ставити ще когось./

Додали б кажуть, хіба що себе, а краще грошей у кишеню.

/бліци:

- Чесно кажучи, себе дуже б хотів бачити, був би видатним. А так, мабуть, я думаю, що всі достойні українці вже є на гривнях.

- Відомі люди, гетьмани зображені, передові українці, я думаю, що достатньо. Просто треба зробити достатню кількість банкнот в кишенях громадян./

У 2003 році з метою покращення захисту від підробки зовнішній вигляд банкнот було змінено. Банкноти з українською гривнею мають мінімум 15 ступенів захисту: спеціальний папір, до складу якого входить бавовна та льон, вкраплені кольорові волокна, серійний номер, захисна стрічка, водяний знак, мікротекст тощо. Всі справжні банкноти гривні, офіційно введені в обіг (починаючи з 1996 року), є законним платіжним засобом на території України.

Стрічка новин