Біля музею Поле Полтавської битви на одному торговому місці опинилося двоє підприємців

На місце підприємця, який торгує тут вже 3 роки і має дозвіл реалізувати свої товари на цій території до кінця травня 2012 року, влада видала дозвіл на встановлення магазину іншому підприємцю, коли в аналогічному запиті першому відмовила. Хто правий у цій ситуації – спробували розібратись наші журналісти.

Сувенірні лотки біля музею Поле полтавської битви добре відомі всім відвідувачам цього закладу. З них свій товар реалізують 2 приватні підприємці. Обидві сторони звертались до влади з проханням дозволити поставити на місці пересувних лотків стаціонарні магазини. Але справа в тому, що один з підприємців цього дозволу не отримав, а інший отримав дозвіл на побудову магазину на торговому місці першого. Приватний підприємець Лариса Керекеша має дозвіл на торгівлю на цьому місці до травня місяця 2012 року, а на запит про дозвіл побудови магазину від влади отримала відмову мотивовану відсутністю встановленої процедури розміщення малих архітектурних форм.

/Лариса Керекеша, приватний підприємець

Немає зараз положення про малі архітектурні споруди, тому мені і відмовили, але чому підприємцю Чирві дозволили поставити такий самий кіоск?/

Тоді Лариса Леонідівна звернулась за допомогою до спілки підприємців Полтави, яка також відправила офіційний запит до влади з питаннями, чи взагалі мають право підприємці встановлювати зараз ларьки, або магазини, і чому Людмилі Чирві надали дозвіл на встановлення магазину на торговому місці Лариси Керекеши. На що отримали відповідь аналогічну тій, яку вже чула Лариса Леонідівна.

/Ігор Балицький, голова об'єднання підприємців малого бізнесу м.Полтава

У відповідності до статті 28 закону України про регулювання містобудування порядок розміщення тимчасових споруд визначається центральним органом влади з питання будівництва, містобудування та архітектури. До розгляду даного питання можна буде повернутися після прийняття порядку на законному рівні./

Та відповідь на запитання, чому Людмила Чирва отримала дозвіл на торгівлю на місці Лариси Керекеши підприємці так і не отримали. А магазин тим часом вже був готовій до встановлення.

Приватний підприємець Людмила Чирва пояснює : дозвіл отримала тому, що планує встановлювати інформаційний, а не сувенірний кіоск. І навіть заключала угоду з управлінням культури з цього приводу.

/Людмила Чирва, приватний підприємець

Я хотіла зробити для міста один єдиний інформаційни центр. Є всі дозволи на це - постанова культури є дозвіл від архітектури і всі офіційні документи./

Головний художник міста Михайло Шлафер цю ситуацію пояснює виконанням програми "Полтава туристична". Дозвіл надали аби облагородити територію біля музею, і мати гідний інформаційний центр.

/Михайло Шлафер, головний художник міста Полтава

На цьому місці паралельно знаходились і тимчасові пересувні лотки. Тому було вирішено за доцільніше, щоб облагородити зовнішній вигляд і привести його до цивілізованого порядку./

Про те, що Лариса Керекеша має дозвіл торгувати на цьому місці ще майже рік головний художник міста не сказав нічого.

Встановити магазин підприємець Лариса Керекеша та її рідні не давали до того часу поки, приїхавши на місце подій, заступник мера з економічних питань Ольга Борисенко не пообіцяла залишити їй торгове місце.

/Ольга Борисенко, заступник Полтавського міського голови з економічних і соціальних питань

Виникла суто технічна помилка, помилка архітектури, але зараз її з'ясували і приватного підприємця Керекешу Ларису ми залишаємо на її торговому місці, а іншому підприємцю Чирві ми запропонуємо інше місце поряд./

Загалом-то біля музею планується встановлення цілого ряду подібних кіосків. Ларисі Керекеші подібний дозвіл пообіцяли надати вже 6 вересня.

Стрічка новин