Усіх без виключення вчителів будуть навчати інформатики, а діти вивчатимуть англійську мову з першого класу

Забезпечення дітей підручниками та комп'ютерами, повноцінна можливість отримання дошкільної освіти. Ці та інші питання обговорювали сьогодні на традиційній серпневій конференції освітян. Більше про захід – далі у випуску.

Традиційна серпнева конференція освітян в цьому році пройшла у новому форматі - відеодоповіді. В ній розповідались та наочно відтворювались досягнення, проблеми та плани, які потрібно виконати в освітній галузі. Загалом в цьому році до школи вперше піде більше двох з половиною тисяч першокласників, а загальна кількість учнів у Полтаві сягне цифри у 26 тисяч чоловік. До навчального року залишається 1 день, а всі завдання освітянам виконати ще не вдалося.

/Наталія Дорохова, заступник начальника управління освіти Полтавського МВК

В цьому році у нас залишається 1 день, щоб всі були забезпечені підручниками. На 95% зараз діти забеспечені підручниками, і з історії в тому числі. І завтра усі школярі у нас будуть забезпечені підручниками./

Більш довготривалого процесу потребують програми забезпечення всіх дітей 5-ти річного віку дошкільною освітою, яка зараз є обов'язковою. У Полтаві створено 9 додаткових груп дошкільнят, але місць у дитячих садках не вистачає. Тому для дітлахів розроблені програми на базі денного навчанння, коли малюк приходить до дитячого садка тільки на 2 години для відвідування уроків. Загалом 2011-2012 навчальний рік обіцяє бути плідним як для дітей, так і для вчителів, адже з 1 вересня 2012 року вступають в силу нові державні стандарти початкової освіти.

/Наталія Дорохова, заступник начальника міського управління освіти

У нас потрібно, щоб перші класи вивчали англійську обов'язково, з 2 класу інформатику, і 1-4 класи щоб вивчали природознавство - це те, що є нового в державних стандартах./

Для цього потрібно проводити перекваліфікацію вчителів, особливо це стосується вивчення інформатики, адже в цьому році школи до своїх лав прийняли тільки 60 молодих спеціалістів. Тож роботи в освітян вистачає, а про ефективність і результативність нових програм можна буде сказати лише в кінці навчального року.

Стрічка новин