Чорнобильців держава позбавляє соціальних виплат та завдяки цьому хоче зекономити у бюджеті країни в 2011 році

Такої думки дотримуються ліквідатори аварії на ЧАЕС, які вже більше двох місяців з острахом чекають наслідків прийнятого 14 червня поточного року Верховною Радою України Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2011 рік». Чи дійсно чорнобильцям є чого боятися намагався дізнатися Руслан Гунько.

З 14 червня поточного року чорнобильці всієї України можуть залишитися без матеріальних компенсацій, які передбачені їм за те, що вони брали участь в ліквідації аварії на ЧАЕС, говорить один з ліквідаторів Микола Олексієнко. Чоловік розповідає: за Законом України «Про внесення змін до закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», який прийняла Верховна Рада, відтепер саме Кабмін встановлює порядок та розмір соціальних виплат. Тобто, жаліється голова міського громадського товариства «Чорнобиль», навіть ті виплати, яких добивалися ліквідатори аварії на ЧАЕС через Європейський суд можуть стати жертвою примхи чиновників.

/Микола Олексієнко, ліквідатор аварії на ЧАЕС, голова Полтавського міського ГТ "Чорнобиль"

Всі ті виплати і компенсації, які були передбачені Законом "Про соціальний статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи" переходять в руки керування Кабінету Міністрів. Це виходить на те, що хочу дам, хочу не дам./

Тривогу чорнобильців України розділяє і адвокат Юрій Моторний. Він говорить: раніше попереду всього була буква Закону і саме він був вищий по ієрархії за рішення Кабміну. Тепер ситуація щодо соціальних виплат чорнобильцям знаходиться в підвішеному стані, роз'яснює Юрій Моторний.

/Юрій Моторний, адвокат

Саме Кабінет Міністрів по ієрархії тепер буде вирішувати яким чином буде застосовано цей закон, при чому КабМін тепер не зв'язаний ніякими нормативними документами. Так, наприклад, ніхто не розуміє і не знає на сьогодняшній день як КабМін буде вирішувати: надавати пільги, доплачувати пенсії, чи не доплачувати пенсії?!/

Крім того, цей Закон вніс плутанину в роботу судів, які перестали виносити вироки щодо справ чорнобильців, додає Юрій Моторний. А народні депутати й досі не зрозуміли, продовжує адвокат, небезпеку цього Закону для незахищених верств населення, серед яких не тільки чорнобильці, але й «діти війни». До сих пір не знайшлося 45-ти нардепів, які б оскаржили цей Закон в Конституційному суді, резюмує Юрій Моторний.

В Головному управлінні Пенсійного Фонду України в Полтавській області натомість запевняють: механізм нарахування пенсій чорнобильцям не змінився. Більше того, його начальник Валерій Руденко наголошує: усі чорнобильці, які раніше вигравали в судах справи щодо забезпечення виплат чорнобильських пенсій, отримуватимуть гроші відповідно до рішень судів.

/Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

На розмірах пенсій прийняття Закону про який ви говорите ніяким чином не відобразилося. Гарантія виплати зберігається, якщо є судові рішення, воно гарантовано органами Пенсійного Фонду буде виплачено./

На даний момент, пояснює Валерій Руденко, чорнобильцям виплачено близько 70-ти мільйонів гривень, цей процес наразі в дії і переживати чорнобильцям і іншим соціально-незахищеним категоріям немає чого.

Натомість в Полтавському міському громадському товаристві «Чорнобиль» говорять: дії влади викликають підозру і є реальна загроза залишитися ліквідаторам аварії на ЧАЕС ні з чим, тому чорнобильці і надалі вимагатимуть відміни Закону, який вносить зміни до бюджету України на 2011 рік і передає повноваження по регулюванню соціальних виплат Кабінету Міністрів України.

Стрічка новин