Самі накидали, самі і прибирайте

Такий короткий зміст звернення одного з ЖЕДів міста до мешканців будинку. З того часу, як подібне оголошення з'явилося на під'їздах будинку, ситуація ніяк не змінилася. Причина – мешканці здебільшого не бажають виконувати роботу комунальників. І запитують - а за що ж ми платимо квартплату. За що – намагалися розібратися наші журналісти.

Нестандартне оголошення, адресоване мешканцям будинку, що по вулиці Артема, 47/15 висить на під'їзді будівлі близько трьох тижнів і одразу привернуло увагу людей, говорить мешканець Микола Норкін. В оголошенні, продовжує чоловік, йдеться про прохання балансоутримувача, ЖЕДу «Продмашжитло», прибрати прибудинкову територію, підвал, технічні поверхи та дах прибудованого магазина. Микола Норкін на таке звернення ЖЕДу «Продмашжитло» реагує зі справжнім подивом, адже, говорить він сам, чому люди повинні виконувати роботу комунальників?!

/Микола Норкін, мешканець будинку по вул.Артема 47/15

Він повинен свої обов'язки виконувати, правильно?! Ми сплатили, а ти роби свою працю./

Зрозуміло, додає чоловік, що є в будинку і борги перед балансоутримувачем, яким є ЖЕД «Продмашжитло». Однак, пояснює Микола Норкін, така ж ситуація майже у кожному будинку.

/Микола Норкін, мешканець будинку по вул.Артема 47/15

Ми ЖЕДу платимо усі кошти, борги є в будинку, не без цього, але, в основному, 90% ми сплачуємо ЖЕДу всі комунальні послуги./

Погоджується з сусідом іще одна мешканка Ніна Рижкова, вікна якої виходять прямо на прибудований магазин. Вона говорить: вимога ЖЕДу обурлива, однак і люди повинні ставитися до власного будинку охайніше.

/Ніна Рижкова, мешканка будинку по вул.Артема 47/15

Я вважаю, що працівники ЖЕДу повинні прибирати, але вони ж не накидають. Ще наші люди повинні слідкувати. Де що впало, то лізуть через мою квартиру забирати, а хто й не лізе. Воно з роками там в купу сміття перетворилося./

В управлінні житлово-комунального господарства міськвиконкому натомість говорять: за прибирання прибудинкової території мешканці будинків сплачують кожного місяця. Окрім того в комунальні послуги враховано благоустрій території, усунення пошкоджень водопроводу, знищення гризунів в підвалах, дезінсекція, обслуговування димовентиляційних каналів, освітлення місць загального користування, прибирання сміттєзбірників, технічне обслуговування ліфтів тощо. Усе це визначено постановою Полтавського міськвиконкому від 20 лютого 2008 року «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». Тому, відповідно до документу, прибирання прибудинкової території є обов'язком балансоутримувача будинку.

В свою чергу, працівники ЖЕДу «Продмашжитло» на інформацію про начеб-то їх звернення до мешканців будинку по вулиці Артема, 47/15 реагують з подивом. Телефоном пояснюють: така об'ява не їх рук справа, адже в ЖЕДі немає навіть комп'ютера, аби надрукувати звернення.

Стрічка новин