Архів новин за 14.03.2020

V Форум волонтерів у Полтаві перенесли

Пов'язано це з карантином.

14 березня 2020, 09:00

Депутатам вимірюватимуть температуру на вході до Ради

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що на вході до парламенту народним депутам будуть вимірювати температуру.

14 березня 2020, 10:00

Туберкульоз: учнів шкіл не допускають до занять

Останнім часом дитячі фтизіатри стали стикатися з відмовою директорів шкіл допускати до занять учнів, які отримують курс лікування проти туберкульозу. Мотивують це тим, що такі діти начебто є загрозою для оточуючих. 

14 березня 2020, 12:34

Людина може бути заразною коронавірусом до 37 днів – дослідження

Пацієнти з новим коронавірусом можуть бути заразними протягом декількох тижнів, оскільки вірус може жити у дихальних шляхах до 37 днів.

14 березня 2020, 13:13

Сьогодні, 14 березня, відзначається День українського добровольця

Він встановлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посилення суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань. Ця дата вибрана не випадково: 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити, адже на початковому етапі війни Україна зіткнулася з тим, що далеко не всі професійні військові були готові захищати свою державу. Добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати професійну заміну добробатам. Одним з найбільш боєздатних бойових підрозділів був батальйон територіальної оборони «Айдар», в якому воювало чимало полтавців. З одним із них – Олександром Курило – мої колеги Сергій Блавацький та Сергій Сепітий зустрілися у Полтавському краєзнавчому музеї, де відкрилася виставка до Дня українського добровольця «За покликом серця і громадянського обов’язку».

14 березня 2020, 14:12

На Полтавщині триває акція з посадки нових насаджень

Проходить вона вже не перший рік. Під час пожеж, говорять фахівці, щорічно гинуть гектари лісових насаджень, тому їх варто поновлювати. Як правильно і коли необхідно саджати ліс – дізнавалися наші журналісти. 

14 березня 2020, 14:21

Музей в Опішні – один із найвідвідуваніших на Полтавщині

Роботу гончара треба любити. І не обов’язково мати майстра у своїй родині, стверджують співробітники Національного музею-заповідника українського гончарства. Глина сама підкаже, як вдихнути у неї життя, переконані вони.Нині цей музей – один із найвідвідуваніших на Полтавщині. Українських і зарубіжних гостей приваблює своєю самобутністю. За процесом народження із глини справжніх мистецьких шедеврів спостерігав Анатолій Васевич.

14 березня 2020, 15:18

У Полтаві почали дезинфікувати комунальні ринки

Першим став Південний, втім, обробили всі, де відбувається найбільше скупчення людей. Речовина, якою оприскували поверхні, безпечна як для людей, так і для тварин. А на вокзалах міста від сьогодні почали вимірювати температуру тіла їх відвідувачам.

14 березня 2020, 15:35

Моделювання та конструювання роботів у Полтаві

Цікаве заняття для сучасної малечі, яку цікавлять більше гаджети, ніж іграшки. Поєднання ігрового моменту з сучасними технологіями. Таку можливість мають діти на заняттях з робототехніки у Полтавському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді. Заняття – безкоштовні. Наша журналістка Анна Ружін встигла побувати у юних техніків до карантину, щоб спробувати оживляти конструктор.

14 березня 2020, 16:03

Сучасний Макаренко

Усиновив 34 дитини, відкрив десятки реабілітаційних центрів для наркозалежних дітей та дорослих, здійснив із своїми вихованцями навколосвітню подорож на велосипедах. Педагог, блогер, капелан Геннадій Мохненко з Маріуполя зустрівся із освітянами Полтави на науковій конференції «Технології підготовки майбутнього вчителя».

14 березня 2020, 17:02