Архів новин за 7.06.2016

На Полтавщині СБУ припинила діяльність конвертцентру, через який відмивалися гроші військової частини

На Полтавщині СБУ припинила діяльність конвертцентру, через який відмивалися гроші військової частини. За попередніми оцінками, з початку року конвертцентр встиг «відмити» понад двадцять два мільйона гривень. Організатори надавали низці місцевих комерційних структур послуги з переведення коштів у готівку та мінімізації податків через укладання фіктивних договорів на виконання будівельних робіт. Діяли «бізнесмени» у Кременчуці. Співробітники спецслужби задокументували, що серед «клієнтів» конверту була одна з військових частин, яка замовила неіснуючі роботи на двісті тисяч гривень. Під час обшуків в автомобілі організатора та офісі «конверту» правоохоронці вилучили більш ніж двісті тисяч гривень, бухгалтерську документацію, яка доводить здійснення протиправних оборудок, та печатки фіктивних підприємств. Заблоковано десять банківських рахунків фірм, які обслуговували конвертцентр. Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України. Під процесуальним керівництвом прокуратури тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до розкрадання коштів військової частини.

7 червня 2016, 17:20

У вересні в Полтаві з'явиться Школа корисного дозвілля

У вересні в Полтаві з'явиться Школа корисного дозвілля. «Вулик», як її називають ініціатори створення, збиратиме навколо себе юних художників, які живуть у Полтаві, а також тих, хто переїхав до нашого міста зі Сходу. Окремо для дітей, які виявлятимуть зацікавленість, влаштовуватимуть майстер-класи та навчатимуть азам акторського мистецтва. Із творцями ізо-студії, на базі якої і створюватиметься Школа, спілкувалися наші кореспонденти.

7 червня 2016, 17:22

У Полтаві презентували монументальну працю про Івана Мазепу

У Полтаві презентували монументальну працю про Івана Мазепу. І хоча роман «1709» був написаний у середині минулого століття, нині його актуальність не зникла, навпаки, у світлі нового трактування деяких історичних подій він заграв новими барвами. Перевидання роману про українського гетьмана представили широкому загалу в обласній юнацькій бібліотеці.

7 червня 2016, 17:26

Він відкрив особистостей, яких приховала від історії радянська влада

Він відкрив особистостей, яких приховала від історії радянська влада. На початку червня полтавці вшановують пам'ять голови Шевченківського комітету Володимира Степанюка. У цей час 2 роки тому він пішов за межу вічності. Утім, наголошують його однодумці, справи літописця української історії не лише продовжують, а й отримують нове втілення. Згадували патріота України в обласній бібліотеці на вечорі пам'яті.

7 червня 2016, 17:27

На реабілітацію дітей війни гроші збирають благодійники

На реабілітацію дітей війни гроші збирають благодійники. Четвірка полтавців задумала зробити реабілітаційний центр для дітей, які постраждали від бойових дій на Донбасі. Кажуть, приміщення уже є, потрібно лише 57 мільйонів гривень, щоб привести його до ладу. Як збирають ці кошти – у сюжеті далі.

7 червня 2016, 17:28

Посмертну нагороду – орден Богдана Хмельницького 3 ступеню – вручили дружині Андрія Ярешка

Посмертну нагороду – орден Богдана Хмельницького 3 ступеню – вручили дружині Андрія Ярешка. Боєць 16 батальйону загинув під час мінометного обстрілу промзони Авдіївки на початку березня. Урочистості влаштували на плацу колишнього училища зв'язку, де свого часу підрозділ проходив навчання.

7 червня 2016, 17:34

У занедбаному будинку біля пам'ятника Мазепі живуть наркозалежні та бездомні

По вулиці Пилипа Орлика (колишній Паризької Комуни) у дворі багатоповерхівки живуть наркозалежні та безхатченки. Отаборилися вони в приміщенні занедбаного будинку, де раніше працювали скульптори. Нині ж споруда – у вкрай аварійному стані. Чи планують зносити небезпечний будинок, з'ясовували мої колеги.

7 червня 2016, 17:36

Конфлікт ДАБІ і підприємців: в гру вступають народні депутати

Хочеш розпочати будівництво, чи здати об’єкт в експлуатацію? Готуйся до того, що здати декларацію до Державної архітектурно-будівельної інспекції зможеш далеко не з першого разу. Принаймні, так стверджують представники ТОВ «ГПЛ», які 2 роки не могли здати в експлуатацію підприємство з ремонту легкових та вантажних авто. Через це, говорять, не лише понесли збитки, а й не сплатили чималу суму податків до місцевого бюджету. До того ж, заблокованими лишалися десятки робочих місць.

7 червня 2016, 17:37