Архів новин за 27.05.2016

98 років від часу створення відзначатимуть прикордонні війська України

98 років від часу створення відзначатимуть прикордонні війська України. Службу заснувала іще у 1918 Рада народних комісарів, суто українським свято стало з 2003 – після відповідного указу Президента. Як планують його провести у Полтаві – ветерани-прикордонники розповіли моїм колегам.

27 травня 2016, 17:05

Містера та міс обрали в аграрній академії

Містера та міс обрали в аграрній академії. На одній сцені змагалися одразу і хлопці, і дівчата, які пройшли відбірковий етап на своїх факультетах. Конкурс безпрограшний – без подарунка не залишився жоден учасник, а головний приз – сувенір у національному стилі.

27 травня 2016, 17:06

Полтавці отримали змогу безкоштовно відвідувати курси українознавства

Віднедавна полтавці отримали змогу абсолютно безкоштовно відвідувати курси українознавства. Ініціативу започаткували народний депутат Юрій Бублик та приватний навчально-виховний комплекс «Паросток». Чому навчають на незвичних уроках і хто сидить за партами – дивіться далі.

27 травня 2016, 17:08

Всесвітньовідомий художник Адам Ніклєвіч презентував проект «Гоголю з любов'ю»

Всесвітньовідомий художник Адам Ніклєвіч змусив полтавців по-іншому подивитися на творчість Миколи Гоголя. До України він приїхав вперше. Американець із польським корінням у нашому місті презентував концептуальний проект, який отримав назву «Гоголю з любов'ю». У ньому митець демонструє суміш абсурдності, парадоксальності, комічності, що притаманні його творчості, а також творам нашого земляка.

27 травня 2016, 17:10

Канадські спонсори оплатять розробку Стратегії економічного розвитку Полтави

Канадські спонсори оплатять розробку Стратегії економічного розвитку Полтави. Зроблять це у рамках проекту ПРОМІС. В мерії відбулося засідання робочої групи зі стратегічного планування. Реалізувати проект планують не пізніше, ніж за 9 місяців.

27 травня 2016, 17:14

У Полтаві пролунав останній дзвоник

У Полтаві пролунав останній дзвоник. Його почули близько півтори тисячі  випускників одинадцятих класів. Вітали головних винуватців урочистих лінійок у полтавських школах піснями, напутніми словами від вчителів, батьків, а в небо цього дня злетіли сотні повітряних кульок.

27 травня 2016, 17:33

10% полтавців, які лікуються від туберкульозу, припиняють робити це

10% полтавців, які лікуються від туберкульозу, припиняють робити це. Приблизні дані називають в обласному протитуберкульозному диспансері. Хворі полишають боротьбу, що для успішного завершення має тривати майже два роки. Фахівці кажуть: вони втомлюються фізично, або ж елементарно їх ніхто не підтримує. Як здолати проблему, у Полтаві радилися медики і соціальні працівники.

27 травня 2016, 17:35

Недоступна медицина

Недоступна медицина. Продати непотрібне майно, взяти у держави більше мільйона і попросити грошей у місцевої влади, аби меддопомога таки наблизилась до людей. У Карлівці, де поліклінічне відділення називають найгіршим в області, роками не можуть відкрити амбулаторію сімейної медицини, і тим самим – позбавити людей потреби їхати за 5 кілометрів до лікаря. Чому давню мрію так і не вдалося втілити, та які шанси зробити це зараз – обласні чиновники вирішили з'ясовувати на місці.

27 травня 2016, 17:36