Архів новин за 18.05.2016

18 травня в Україні відзначають День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня в Україні відзначають День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. В цей день в 1944 році НКВС провело примусове виселення кримськотатарського населення з території Кримської АРСР. Офіційно причиною депортації вказувалася співпраця деяких кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. За повідомленням відповідального організатора ЦК ВКП (б) у Кримській області, після виселення татар, в деяких районах, особливо південних, населення майже не залишилося. У Куйбишевському районі залишилося всього 672 особи, Алуштинському — 2637, Судацькому — 3380, Балаклавському — 2233. Аналогічне становище з населенням в Карасубазарському, Бахчисарайському, Ялтинському районах». Після депортації кримських татар в Криму двома указами від 1945 і 1948 років було перейменовано всі (за винятком Бахчисарая, Джанкоя, Ішуні, Саків та Судака) поселення, назви яких мали кримськотатарське походження (понад 80% від загальної чисельності поселень Криму). Лише у 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. Масове повернення народу до Криму почалося лише наприкінці «перебудови» 1989 року. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом кримців і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 

18 травня 2016, 15:57

Змагання за допомогою шпильок та лаку для волосся

Змагання за допомогою шпильок та лаку для волосся. У Полтаві відбувся конкурс вечірніх зачісок серед учениць професійно-технічного училища №31. Учасниці мали не лише вигадати оригінальне оформлення волосся, а й виконати його охайно. Крім цього, – подбати про завершений цілісний образ своєї моделі.

18 травня 2016, 17:16

Полтавські алергологи стали на захист тополь

Полтавські алергологи стали на захист тополь. Звинувачувати пух від цих дерев у тому, що він завдає здоров'ю надзвичайної шкоди і викликає неабиякі серйозні реакції – безпідставно, запевняють медики. Чому фахівці взялися реабілітовувати ці породи дерев і що вони говорять на їх захист, прислухались Інна Безугла та Іван Козаченко.

18 травня 2016, 17:18

У Полтаві змагалися за кращу колискову

Чия колискова краща – у Полтаві змагалися мами, бабусі і навіть батьки на кращу пісеньку перед сном. У центрі естетичного виховання для них провели фестиваль. Організатори кажуть: хочуть відродити кращі народні традиції. Чи легко знайти справжню українську колискову – цікавилися Олена Ляшенко та Іван Козаченко.

18 травня 2016, 17:19

Цієї суботи у Полтаві встановлюватимуть рекорд України

Цієї суботи у Полтаві встановлюватимуть рекорд України. 10 спортсменів-стронгменів пронесуть тритонну мапу нашої держави на відстань 25-ти метрів. Крім цього, 21 травня на Театральній площі, де власне відбуватиметься дійство, вручатимуть соціальні картки учасникам АТО. Із подробицями цього заходу його організатори на прес-конференції ознайомили полтавських журналістів.

18 травня 2016, 17:20

На Лубенщині у таксі відбувся розрив запалу від гранати

На Лубенщині у таксі відбувся розрив запалу від гранати. Пасажир, у якого був вибухонебезпечний предмет, отримав тілесні ушкодження, водій не постраждав. Гранату молодий чоловік привіз із зони АТО в якості сувеніру. Яке покарання тепер йому може загрожувати за незаконне зберігання вибухового пристрою – дивіться у наступному сюжеті.

18 травня 2016, 17:22

Роботу народних депутатів-мажоритарників Полтавщини оцінили та склали рейтинг

Роботу народних депутатів-мажоритарників Полтавщини оцінили та склали рейтинг. Займалися цим представники громадянської мережі ОПОРА. Хто у нашій області найбільше говорить, а хто – не відвідує пленарні засідання – дивіться у наступному сюжеті.

18 травня 2016, 17:23

Втретє за рік полтавцям обіцяють нарешті презентувати добудований тубдиспансер

Дубль номер два. Обласні чиновники назвали нову цьогорічну дату відкриття протитуберкульозного диспансера. Для тих, кому ще не набридло чекати представлення, представники управління капітального будівництва дають нову інформацію. Але, крім обіцянки зачекати ще зовсім трохи, одночасно анонсують продовження будівництва. То що ж насправді це означає – дивіться далі.

18 травня 2016, 17:24

Депутатів – до музею

Депутатів – до музею. Членів постійно діючих при міській раді комісій, які мають відношення до культури, відправили на екскурсію. Народні обранці проїхалися кращими міськими музеями – на експонати подивилися, поцікавилися потребами та роздали подарунки. Їздили з ними і мої колеги. 

18 травня 2016, 17:30