Архів новин за 24.03.2016

Легені полтавців на туберкульоз 35 років перевіряють флюорографи

Легені полтавців на туберкульоз 35 років перевіряють флюорографи. Саме стільки років тому в області з'явився перший апарат, що сканував людей та видавав результати на плівці. Близько 10 років тому в Україні визнали: ця соціальна хвороба набула масштабів епідемії. З тих пір змінилися різні методи у лікуванні туберкульозу. Втім, кожного року, особливо у Всесвітній день боротьби з цим недугом, різні фахівці нагадують про її небезпеку та важливість вчасного виявлення. Що робили у Полтаві нинішнього 24 березня – ми покажемо далі.

24 березня 2016, 10:44

Акварелі від математика

Акварелі від математика – свою першу виставку представила полтавська підприємиця. Перебравши усі можливі хоббі, в тому числі – екстремальні, зупинилася на живописі. І, каже, знайшла себе. 

24 березня 2016, 17:03

Полтавець став жертвою організованої злочинної групи, що діяла на території України

Полтавець став жертвою організованої злочинної групи, що діяла на території України. Його побили та забрали автомобіль. Від отриманих травм різних ступенів тяжкості постраждалий потрапив до лікарні. Його ж кривдники наразі підозрюються у вчиненні 10 подібних злочинів у різних регіонах України.

24 березня 2016, 17:04

У Полтаві інфаркт міокарду лікують по-новому

Менше смертей та інвалідності – у Полтаві інфаркт міокарду лікують по-новому. Офіційно із січня цього року при обласній лікарні працює відділення інтервенційної радіології, де за одну процедуру усувають проблему закупорених судин. Олена Ляшенко – далі. 

24 березня 2016, 17:05

Обласна лікарня однією з перших оцінила переваги тендерних закупівель

Наприкінці минулого року Верховна Рада прийняла Закон «Про публічні закупівлі», Президент його підписав і документ набув чинності. Нині завдання державних замовників і представників бізнесу – звикнути до електронних закупівель, адже вже з 1-го квітня на них мають перейти усі центральні органи влади, а з серпня – місцеві. Саме про це йшлося на зустрічі, яку організували фахівці Інституту аналітики та адвокації. 

24 березня 2016, 17:11

За два роки Батальйон Небайдужих зібрав понад 4,5 млн.грн. на потреби атовців

Важко підрахувати, скільки життів врятували волонтери Полтавського Батальйону Небайдужих українським захисникам на Сході України. За 2 роки своєї діяльності вони зібрали і відправили на Схід України більше 100 бронежилетів, а ще – тепловізори, автомобілі, пристрої нічного бачення, засоби зв'язку, форму, взуття і термобілизну. З березня 2014-го, відколи створили організацію, активісти готували пайки для атовців, плели маскувальні сітки, пакували посилки, ремонтували техніку. Сьогодні Команда Небайдужих звітувала перед полтавцями за виконану роботу.

24 березня 2016, 17:13

Міжнародні експерти працюватимуть у Полтаві над створенням концепції інтегрованого розвитку міста

Міжнародні експерти працюватимуть у Полтаві над створенням концепції інтегрованого розвитку міста. Проект діє в рамках німецько-українського співробітництва та охоплює лише 4 обласних центри в Україні. Спрямований він на реалізацію реформи децентралізації та посилення ролі місцевого самоврядування. Як проходило перше засідання робочої групи – бачили Юлія Козіна та Сергій Сепітий.

24 березня 2016, 17:14

У Полтаві презентували громадську ініціативу «Твоя вулиця – твоя назва»

У Полтаві презентували громадську ініціативу «Твоя вулиця – твоя назва». Протягом квітня висловитися за те, яка нова адреса, згідно із законом про декомунізацію, має з'явитися у прописці мешканців, матимуть можливість всі. Думку кожного, хто живе на тій чи іншій вулиці, що невдовзі отримає нову назву, кажуть організатори проекту, врахують. Із організаційними моментами цієї ініціативи полтавських журналістів познайомив депутат міської ради, голова фонду «Полтавська родина» Андрій Матковський.

24 березня 2016, 17:15