Архів новин за 15.02.2016

«Порушена тиша перед бурею»

«Порушена тиша перед бурею»: у Галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка – нова виставка. По суті це інформаційні стенди про Австрію до Першої світової війни. Історики кажуть: це – наша історія також. На той час Україна була у складі Австро-Угорщини. 

15 лютого 2016, 16:32

«Діти Фрістайла» – про себе заявив новий гурт

«Діти Фрістайла» – про себе заявив новий гурт. Розкручувати його узявся продюсер відомого в радянські часи «Фрістайла» Анатолій Розанов. Пісні про кохання та без прив’язки до жодного музичного стилю – послухати їх вперше зібралася повна глядацька зала.

15 лютого 2016, 16:33

У Полтаві роздали півтори тисячі презервативів

У Полтаві роздали півтори тисячі презервативів. У суботу вся світова спільнота відзначала Міжнародний день цього контрацептива. З'явився він у календарі святкових дат у 2007 році та був покликаний привернути увагу суспільства на необхідність використання презервативів. Як полтавці реагували на цю акцію у центрі міста – дивіться у наступному сюжеті.

15 лютого 2016, 16:35

ID-картка на зміну традиційному паспорту

На Полтавщині вже надійшло 680 заяв на отримання паспортів нового зразка у вигляді ID-картки. Цей документ, стверджують у міграційній службі, має більш досконалий рівень захисту у порівнянні з традиційним паперовим варіантом, а також в подальшому значно полегшить процес отримання більшості адміністративних послуг через мережу Інтернет без необхідності витрачати години у чергах до чиновників. Днями ще чотири полтавця отримали новенькі ID-картки.

15 лютого 2016, 16:36

На Полтавщині активізувалися квартирні крадії

На Полтавщині активізувалися квартирні крадії. Поліція радить мешканцям бути пильними та дбати про безпеку своїх домівок. Адже з початку року в області зареєстровано вже 73 квартирні крадіжки. Більшість з них скоєна у Полтаві та Кременчуці. Як краще можна захистити своє житло від непроханих гостей – дивіться у наступному сюжеті.

15 лютого 2016, 16:38

Свиням – смерть

Свиням – смерть. На Полтавщині, говорять в обласному управлінні ветеринарної медицини, тварини гинуть через африканську чуму свиней. Ця вірусна хвороба вирує у Великобагачанському і Глобинському районах.  Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. Зараження може відбутися через корм, транспортні засоби, забруднені випорожненнями хворих тварин. У господарствах, де виявили чуму, свиней знищують, з метою профілактики вилучають їх і у селян. Саме про це йшлося сьогодні на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації.

15 лютого 2016, 16:39

15 лютого – день, коли загинув один із полтавських героїв

15 лютого – день, коли загинув один із полтавських героїв. Антон Грицай – майданівець, боєць батальйону «Азов». А до початку буремних подій в Україні – студент-історик полтавського подуніверситету. В альма-матер хлопця вшанували вечором пам'яті. 

15 лютого 2016, 16:40

«Для кожної влади ми – наче кістка у горлянці»

«Для кожної влади ми – наче кістка у горлянці». Такими вважають себе полтавські афганці. Попри те, що 15 лютого називають світлим і святим днем – Виведення радянських військ з території Афганістану, настрої у бійців не оптимістичні. Нинішнього понеділка ветерани зібралися біля пам'ятного знаку у парку воїнів-інтернаціоналістів. Про що говорили герої та для кого вони стали опорою буквально нещодавно – у сюжеті Інни Безуглої. 

15 лютого 2016, 16:42

Сьогодні віряни відзначають Стрітення Господнє

Сьогодні віряни відзначають Стрітення Господнє. За переказом, цього дня Христа вперше принесли до храму. У церквах на Стрітення освячують воду і свічки. Більше – у наступному сюжеті.

15 лютого 2016, 16:49