Архів новин за 4.01.2016

У Полтаві жінка порізала собі горло, щоб інсценувати грабіж

25-річна жінка повідомила правоохоронцям, що невідомий чоловік підійшов до неї ззаду, підставивши ніж під горло, забрав жіночу сумку з грошима та особистими речами. На підтвердження своїх слів потерпіла показала порізи на горлі від ножа.
Відділення поліції в Київському районі міста Полтави за даним фактом розпочало кримінальне провадження за статтею 187 Кримінального кодексу України (розбій).
З метою встановлення особи злочинця керівництво відділення поліції розробило комплекс слідчо-оперативних заходів. Серед першочергових – переглянути відео з камер спостереження, які встановлені на приміщеннях в районі скоєння нападу. На цьому етапі і сталося найцікавіше.
«Безпосереднє місце скоєння нападу на жодній з відеокамер не було зафіксоване, – розповідає начальник відділення поліції в Київському районі Полтави Сергій Махно. – Однак, на відео з інших камер, де була зафіксована потерпіла, ми побачили неправдивість інформації, яку вона нам повідомила».
Жінка одразу зізналась, що історію з нападом вигадала. Причина - боялась повідомити батькам про те, що витратила усю отриману за попередній місяць зарплату, і через це їй нічим заплатити за оренду квартири. Для більшої правдоподібності на горлі зробила порізи канцелярським ножем.
Зважаючи на подібні обставини, відносно псевдопотерпілої відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 383 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину). Санкція статті передбачає покарання у виді виправних робіт на строк до двох років або арешт на строк до шести місяців, а також обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на строк до двох років.

4 січня 2016, 13:32

У Новий рік – з новими бажаннями!

У Новий рік – з новими бажаннями! Вдосталь загадати найпотаємніше полтавці можуть в ніч з понеділка на вівторок. Саме у цей час жителі Північної півкулі спостерігатимуть метеорний потік Квадрантиди, пік якого цього року припав на 3 січня. Більше про це та інші небесні явища, які можна побачити найближчими днями, дивіться у наступному сюжеті.

4 січня 2016, 15:42

Кожного 1 січня традиційно набирає чинності безліч законів

Кожного 1 січня традиційно набирає чинності безліч законів та підзаконних нормативно-правових актів. Цього року Верховна Рада також потішила українців нововведеннями. Як мінімум – народні депутати прийняли до Нового року державний бюджет. Відповідно до нього, для прикладу, мінімальна зарплата зросте з 1 травня до 1450 гривень, а з 1 грудня підніметься ще на 100 одиниць. Чого окрім цього чекати полтавцям у 2016 – дізнавалася Юлія Козіна.

4 січня 2016, 15:43

2015-ий полтавцям запам'ятався виборами, корупцією, тарифами

Десятку найяскравіших подій 2015-го за версією Студії «Місто» полтавці мали можливість пригадати у новорічну ніч. Та ми не могли не дізнатися думку пересічних мешканців. Для цього наші кореспонденти вийшли на вулицю із запитанням, чим запам'ятався вам минулий рік? Що з цього вийшло – дивіться далі.

4 січня 2016, 15:45

Ціна неоголошеної війни: наша область вже поплатилася життями 93 захисників

«Помер у лікарні від поранень», «Загинув під час бою», «Підірвався на міні, коли виносив товариша з поля бою» – офіційно 93 полтавця втратила область за більш ніж півтора роки подій на Сході України. У списках загиблих героїв немає вікових чи інших обмежень: молоді хлопці віддають свої життя поряд зі старшими добровольцями, які воювали ще в Афганістані. Значних втрат зазнали сім'ї наших земляків і в році, що минув. Завдяки кому ми мали можливість мирно зустріти Новий 2016-й – пригадувала Інна Безугла.

4 січня 2016, 15:47

П'яні дорослі та хворі діти – як Новий рік відзначили лікарі

Температура у дітей, замерзлий безхатченко та побитий водій «швидкої»: у лікарів – свої підсумки святкових днів. Історії чули наші кореспонденти.

4 січня 2016, 15:55

30 пожеж, собака в крижаній воді та автомобіль у Ворсклі

30 пожеж, собака в крижаній воді та автомобіль у Ворсклі. На такі виклики виїжджали надзвичайники за останні три дні. Найбільше обговорення у соцмережах викликав випадок з порятунку «Шкоди» з крижаного полону. Деталі цієї та інших надзвичайних ситуацій – у нашому сюжеті.

4 січня 2016, 15:57