Архів новин за 28.01.2016

У Свято-Успенському соборі відкрилася виставка «Постріздвяний настрій»

«Постріздвяний настрій» – назва виставки, яка відкрилася у духовно-культурному центрі Свято-Успенського собору. Її автор Максим Юхно пише натюрморти, пейзажі, абстракції, роботи філософського змісту. На відкритті експозиції побували наші кореспонденти.

28 січня 2016, 17:09

Американці вчать лідерству полтавську молодь

Американці вчать лідерству полтавську молодь. До нашого міста приїхала волонтерка із Корпусу миру. Тренінг з її участю влаштували в обласній бібліотеці. Туди прийшли студенти, просто люди із активною життєвою позицією, були там і наші журналісти.

28 січня 2016, 17:11

Китай зацікавлений у співпраці із Полтавською областю

Китай зацікавлений у співпраці із Полтавською областю. Спільну діяльність готові проводити в галузі інфраструктури, зокрема – у ремонті доріг. Про це і не тільки йшлося під час зустрічі губернатора Полтавщини Валерія Головка та представників китайської делегації.

28 січня 2016, 17:13

Державна пенітенціарна служба – на порозі реорганізації

Державна пенітенціарна служба – на порозі реорганізації. За словами начальника обласного управління Миколи Ісаєва, якщо до 2010-го року на Полтавщині було більше 210 тисяч засуджених, то нині – менше 70-ти. На часі – оптимізація мережі, а отже, на працівників служби очікує скорочення. Про це Микола Ісаєв розповів журналістам під час прес-конференції.

28 січня 2016, 17:17

Депутати-обласники продовжують готуватися до сесії облради

Депутати-обласники продовжують готуватися до сесії облради, яка відбудеться у п'ятницю. Сьогодні пройшло засідання комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр. Обговорювали зокрема призупинення дії спецдозволів «Укранафти» та розірвання договорів спільної діяльності «Укргазвидобування» і ТОВ «Цефей». На порядок денний засідання комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр винесли п'ять питань. Перше з них стосувалося ініціювання розірвання договорів спільної діяльності між ПАТ «Укргазвидобування» та ТОВ «Цефей». Останній здійснює виробничу діяльність із видобутку вуглеводнів на території Полтавської обалсті. Це товариство і стало предметом обговорення учасників засідання. Точніше – його заборгованість перед Державною фіскальною службою. Такий стан речей, говорять представники компанії «Укргазвидобування», їхні партнери довгий час приховували. /Олександр Романюк, перший заступник голови правління ПАТ «Укргазвидобування» Так система була побудована, і «Укргазвидобування» колишнє підписало, що воно не претендувало ні на яку інформацію. Десь в кінці року повинні були перед ними відзвітувати. Навіть не контролювали, по яким цінам газ ці оператори продають. Зарз ми змінили, і вони продають в ринку, але не виконують інвестиційні забов'язання/ Зі свого боку, кажуть в «Укргазвидобуванні», вони не мають боргів зі сплати податків. Тож, будучи власником спеціальних дозволів на користування надрами Більського та Чутівського родовищ, компанія не бачить підстав для призупинення дії цих угод. Утім до представників «Укргазвидобування» обласна рада має інші питання. /Євген Холод, перший заступник голови Полтавської обласної ради У 15-ому році по «Цефею» на 01.10 – 153 млн, на 01.01 – вже 173 млн. Тобто «Цефей» продовжує нарощувати борги перед державою. За 3 місяці ще на 20 млн наростив. Кожен місяць – по 6,5 млн. Ви 6 місяців на посаді. Ви розумієте, які збитки несе держава від того, що ви нічого не робите/ Натомість в «Укргазвидобуванні» стверджують: вони вживуть всіх можливих заходів в рамках наданих договірними відносинами повноважень по погашенню оператором спільної діяльності заборгованості перед бюджетом. Це питання продовжать розглядати у п'ятницю на засіданні третьої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. Крістіна Брігіда

28 січня 2016, 17:24

У 2016 році на українців очікують два масових перерахунки пенсій

У 2016 році на українців очікують два масових перерахунки пенсій. Зокрема виплати збільшаться у травні та грудні. А от з 1 січня вже зменшився єдиний соціальний внесок на 22%. Потрібна новація, запевняють у Пенсійному фонді, має позначитися на ситуації з легалізацією зарплати і провести детінізацію економіки. Про інші нововведення у цій сфері – Крістіна Брігіда – далі.

28 січня 2016, 17:26

Конфлікт нардепа і громадськості. Яблуком розбрату виступив сніг

Сніг починає танути, а його досі продовжують ділити. Полтавці обурені на нардепа, який застрибує в останній вагон потягу, а потім говорить, що він – Д'Артаньян. Таке незадоволення висловили громадські активісти, які упродовж останнього тижня боролися з наслідками негоди у місті, а Сергій Каплін сів за кермо трактору цього вівторка. Шквал критики вилився днями у Фейсбуці. Що з цього приводу думає народний обранець – далі у «Новинах».

28 січня 2016, 17:40

З даху будинку по вулиці Зигіна людям на голову загрожує впасти 10-метрова бурулька

Дві години комунальники знімають бурульки з однієї п'ятиповерхівки. Найбільш небезпечних будинків по місту – більше 110. За два дні роботи працівники ЖЕО-2 змогли врятувати від крижаного полону десяток багатоповерхівок. Бачачи, що комунальники не справляються, місцеві активісти вирішили їм допомогти. Як – дивіться далі.

28 січня 2016, 17:43