Архів новин за 22.01.2016

У Полтаві утворили «ланцюг єдності»

Ще однією, вже традиційною акцією до Дня Соборності України є «ланцюг єдності». Наймасштабнішим він став у 1990 році, коли близько трьох мільйонів людей взялися за руки, з'єднавши Львів і Київ. Відтоді сотні українців щороку виходять на вулиці рідних міст, аби довести всьому світу, що «Ми – єдині».

22 січня 2016, 17:46

Іще один захід до Дня Соборності – мітинг біля аграрної академії

Іще один захід до Дня Соборності – мітинг біля аграрної академії. Колись на її території була духовна семінарія, де вчився Симон Петлюра. Зараз там – меморіальна дошка голові Директорії УНР. До неї понесли квіти посадовці, військові і просто полтавці. 

22 січня 2016, 17:48

Полтавці відзначили День Соборності України

Полтавці відзначили День Соборності України – свято на честь проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської, що відбулося 22 січня 1919 року. Сімнадцять років тому його офіційно започаткували в державі. Тож, ранок п'ятниці у місті розпочали з покладання квітів до монумента Тарасові Шевченку. 

22 січня 2016, 17:49

За ніком неповнолітньої дівчинки в Інтернеті приховувався дорослий чоловік

За ніком неповнолітньої дівчинки в Інтернеті приховувався дорослий чоловік. Більше того, 27-річний кременчужанин знайомився у соціальних мережах з малолітніми дітьми та скоював розпусні дії по відношенню до них.

22 січня 2016, 17:51

В Україні почали радіти з безплатної для населення повірки лічильників

З 1 січня 2016 повірку лічильників проводять за новим Законом «Про метрологію та метрологічну діяльність». Відповідно до нього, зазначають у профільній організації, періодична повірка, обслуговування і ремонт побутових лічильників відбуваються за рахунок надавачів послуг, тобто підприємств, що забезпечують населення електро-, газо-, тепло- і водопостачанням. Однак, у «Полтававодоканалі» кажуть, що не все так просто. Наступне речення закону, яке мало хто дочитує, вносить багато корективів. Тож, хто оплачуватиме точність показів лічильників – дізнавалася Юлія Козіна.

22 січня 2016, 17:53

Полтавські волонтери дають фору офіційним службам, рятуючи зі снігових заметів

Легковики, «швидкі», вантажівки з хлібом та навіть фури полтавці звільняють зі снігу. Комунальники й досі не встигають справлятись зі стихією, натомість на допомогу приходять волонтери - небайдужі полтавці, які самоорганізовуються і допомагають іншим. За тиждень снігових колапсів вони отримали сотні дзвінків про порятунок. Скільки розкопали та випхали своїми руками – вже й не рахують. За кілька днів стихійного лиха їх роботу офіційно визнала влада. Як стихія мобілізувала полтавців і куди дзвонити, якщо вас ще не встигли розкопати, – дивіться далі.

22 січня 2016, 17:54

В обласній раді говорили про відкритість та вільний доступ до інформації

На засіданні комісії з питань регламенту і депутатської діяльності говорили про відкритість та вільний доступ до інформації. Громадськості вже два роки надають слово на сесіях та засіданнях обласної ради, обіцяють не порушувати права активістів і надалі.

22 січня 2016, 17:56

Перший заступник голови облради Є.Холод закликав не вірити обіцянкам Яценюка

Керівництво області не знає, де брати кошти на перевезення пільговиків, навчання дітей у ПТУ та розчищення доріг від снігу. Перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод закликав полтавців не вірити обіцянкам Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Насправді, говорить, ситуація в країні і, зокрема, на Полтавщині складна. Децентралізація не діє, грошей катастрофічно не вистачає, а від діяльності підприємств нафто-газового комплексу, які виснажують наші надра, область не отримує жодної копійки. Подробиці – у сюжеті Марини Мольки. 

22 січня 2016, 17:57

Мінімум до середини лютого Полтава буде без бюджету

Міський голова оголосив черговий тайм-аут у засіданнях другої позачергової сесії. Сьогодні обранці збиралися вже втретє. Мали б обговорювати бюджет. Утім до цього справа так і не дійшла. Не всі депутати змогли вчасно ознайомитися із проектом, тож у них виникло багато запитань, зокрема, щодо міських програм. Розбиратися з усіма ними збираються упродовж наступних трьох тижнів. Про все це по порядку – у репортажі із сесійної зали.

22 січня 2016, 17:59