Архів новин за січень 2016 року

TOP 10

2015

1 січня 2016, 00:58

У Полтаві жінка порізала собі горло, щоб інсценувати грабіж

25-річна жінка повідомила правоохоронцям, що невідомий чоловік підійшов до неї ззаду, підставивши ніж під горло, забрав жіночу сумку з грошима та особистими речами. На підтвердження своїх слів потерпіла показала порізи на горлі від ножа.
Відділення поліції в Київському районі міста Полтави за даним фактом розпочало кримінальне провадження за статтею 187 Кримінального кодексу України (розбій).
З метою встановлення особи злочинця керівництво відділення поліції розробило комплекс слідчо-оперативних заходів. Серед першочергових – переглянути відео з камер спостереження, які встановлені на приміщеннях в районі скоєння нападу. На цьому етапі і сталося найцікавіше.
«Безпосереднє місце скоєння нападу на жодній з відеокамер не було зафіксоване, – розповідає начальник відділення поліції в Київському районі Полтави Сергій Махно. – Однак, на відео з інших камер, де була зафіксована потерпіла, ми побачили неправдивість інформації, яку вона нам повідомила».
Жінка одразу зізналась, що історію з нападом вигадала. Причина - боялась повідомити батькам про те, що витратила усю отриману за попередній місяць зарплату, і через це їй нічим заплатити за оренду квартири. Для більшої правдоподібності на горлі зробила порізи канцелярським ножем.
Зважаючи на подібні обставини, відносно псевдопотерпілої відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 383 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину). Санкція статті передбачає покарання у виді виправних робіт на строк до двох років або арешт на строк до шести місяців, а також обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на строк до двох років.

4 січня 2016, 13:32

У Новий рік – з новими бажаннями!

У Новий рік – з новими бажаннями! Вдосталь загадати найпотаємніше полтавці можуть в ніч з понеділка на вівторок. Саме у цей час жителі Північної півкулі спостерігатимуть метеорний потік Квадрантиди, пік якого цього року припав на 3 січня. Більше про це та інші небесні явища, які можна побачити найближчими днями, дивіться у наступному сюжеті.

4 січня 2016, 15:42

Кожного 1 січня традиційно набирає чинності безліч законів

Кожного 1 січня традиційно набирає чинності безліч законів та підзаконних нормативно-правових актів. Цього року Верховна Рада також потішила українців нововведеннями. Як мінімум – народні депутати прийняли до Нового року державний бюджет. Відповідно до нього, для прикладу, мінімальна зарплата зросте з 1 травня до 1450 гривень, а з 1 грудня підніметься ще на 100 одиниць. Чого окрім цього чекати полтавцям у 2016 – дізнавалася Юлія Козіна.

4 січня 2016, 15:43

2015-ий полтавцям запам'ятався виборами, корупцією, тарифами

Десятку найяскравіших подій 2015-го за версією Студії «Місто» полтавці мали можливість пригадати у новорічну ніч. Та ми не могли не дізнатися думку пересічних мешканців. Для цього наші кореспонденти вийшли на вулицю із запитанням, чим запам'ятався вам минулий рік? Що з цього вийшло – дивіться далі.

4 січня 2016, 15:45

Ціна неоголошеної війни: наша область вже поплатилася життями 93 захисників

«Помер у лікарні від поранень», «Загинув під час бою», «Підірвався на міні, коли виносив товариша з поля бою» – офіційно 93 полтавця втратила область за більш ніж півтора роки подій на Сході України. У списках загиблих героїв немає вікових чи інших обмежень: молоді хлопці віддають свої життя поряд зі старшими добровольцями, які воювали ще в Афганістані. Значних втрат зазнали сім'ї наших земляків і в році, що минув. Завдяки кому ми мали можливість мирно зустріти Новий 2016-й – пригадувала Інна Безугла.

4 січня 2016, 15:47

П'яні дорослі та хворі діти – як Новий рік відзначили лікарі

Температура у дітей, замерзлий безхатченко та побитий водій «швидкої»: у лікарів – свої підсумки святкових днів. Історії чули наші кореспонденти.

4 січня 2016, 15:55

30 пожеж, собака в крижаній воді та автомобіль у Ворсклі

30 пожеж, собака в крижаній воді та автомобіль у Ворсклі. На такі виклики виїжджали надзвичайники за останні три дні. Найбільше обговорення у соцмережах викликав випадок з порятунку «Шкоди» з крижаного полону. Деталі цієї та інших надзвичайних ситуацій – у нашому сюжеті.

4 січня 2016, 15:57

До трьох років позбавлення волі можуть отримати крадії телефонного кабелю на Глобинщині

До трьох років позбавлення волі можуть отримати крадії телефонного кабелю на Глобинщині. Двоє чоловіків таким чином вирішили покращити власне матеріальне становище, натомість – за свій вчинок відповідатимуть перед законом. Подробиці – далі у випуску.

5 січня 2016, 17:05

Молодь та жінки були найактивнішими шукачами роботи у 2015 році

Молодь та жінки були найактивнішими шукачами роботи у 2015 році. Таку статистику наводять у Міському центрі зайнятості. Минулий рік видався нелегким для цієї служби та економіки країни вцілому. Проте в деяких показниках співробітники Центру зайнятості досягли успіху. Більше про них розкажуть наші журналісти.

5 січня 2016, 17:06