Архів новин за 31.03.2015

Полтавські вчителі історії активно співпрацюють з Державним архівом області

Полтавські вчителі історії активно співпрацюють з Державним архівом області. Аби ознайомитися з його фондами, основними напрямками діяльності та практичним використанням документів у навчальному процесі, на базі цієї установи педагоги міста влаштували виїзне засідання методоб'єднання.

31 березня 2015, 16:55

Полтавці наробили різьблених, вишитих та мотаних писанок

Полтавці наробили різьблених, вишитих та мотаних писанок. У вівторок в обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді провели свято писанки. Тут же виготовили і найбільшу – для Всеукраїнського «Фестивалю писанок 2015», яка представить область у Києві. Які символи цьогоріч обрали полтавці для найбільших пасхальних поробок в Україні та як стоматологічне обладнання наближало Свято Великодня – дивіться далі.

31 березня 2015, 16:56

У кілька разів збільшилася сума щорічної премії імені Миколи Гоголя

У кілька разів збільшилася сума щорічної премії імені Миколи Гоголя. У переддень річниці його народження у Полтаві нагородили її лауреатів та вшанували пам'ять письменника. Урочистості провели не 1 квітня, у День народження Гоголя, а раніше – через міжміський театральний фестиваль, який стартує цього дня. 

31 березня 2015, 16:58

Серед цивільного населення «гуляє» чимало зброї

Серед цивільного населення «гуляє» чимало зброї. Інформація про це час від часу лунає у ЗМІ та з'являється в Інтернеті. Днями на Полтавщині правоохоронці зупинили автомобіль, яким нелегально перевозили зброю та боєприпаси. Водія з транспортом доставили в міліцію, а вилучені предмети направили на експертизу.

31 березня 2015, 17:00

Навіть пенсіонери чим можуть, допомагають нашим на передовій

Навіть пенсіонери чим можуть, допомагають нашим на передовій. У Полтаві живе подружжя, яке плете маскувальні сітки. Кажуть: коли вперше почули, скільки вони коштують, пригадали батька-рибалку, дістали його нитки, якими він плів ятері, та спробували зробити маскування самостійно. Тепер чоловік та жінка регулярно передають сітки солдатам та вчать плетінню інших.

31 березня 2015, 17:01

На 65 тисяч сліпих українців – одна собака-поводир

На 65 тисяч сліпих українців – одна собака-поводир. За радянських часів школа таких провідників була у Підмосков'ї. Зі здобуттям незалежності України її незрячі громадяни залишилися без собак-поводирів. Бо їх просто ніхто не готував. Не готують і нині. Минулоріч в Ужгороді пройшов україно-румуно-угорський проект. За ним підготували 3 собаки для Угорщини, 2 – для Румунії та одну для України. Перший пес залишився жити у Мукачевому. Як полтавці обходяться без провідників, чому не просять надати їм собак-поводирів і чому ніхто не продовжує практику навчань помічників, дізнавалися наші журналісти.

31 березня 2015, 17:03

У Полтавській області з'явиться перший навчальний заклад, який дозволить людям з обмеженими можливостями отримати професійно-технічну освіту

У Полтавській області з'явиться перший навчальний заклад, який дозволить людям з обмеженими можливостями отримати професійно-технічну освіту. Планується, що таке нововведення прискорить інтеграцію дітей, молоді та дорослих з будь-якими вадами у суспільство та створить умови для їх самостійного фінансового забезпечення. Крім цього, такі зміни підуть на користь і військовим, які повернулися із зони АТО з суттєвими пораненнями.

31 березня 2015, 17:04

37 суб'єктів взяли участь в конкурсі пасажирських перевізників

В обласній державній адміністрації визначали пасажирських перевізників, які працюватимуть на приміських і міжміських автобусних маршрутах області у найближчі кілька років. Це відбувалося в рамках конкурсу, у якому взяли участь 37 перевізників Полтавщини. Кожен із переможців обслуговуватиме не один напрямок, адже маршрутів більше, ніж учасників.

31 березня 2015, 17:06