Архів новин за 14.08.2013

Полтавці святять мак

14 серпня віряни підтримали звичай на честь Першого спаса або свята Маковія. Традиційно цього дня до храмів несуть мед та мак. Але церковні служителі заперечують причетність такого ритуалу до історії свята. Що ж насправді означає Маковія – дізнавались наші кореспонденти.

14 серпня 2013, 17:08

15 серпня в Україні вітають усіх причетних до археологічної справи

У Полтаві напередодні свята презентували книгу «Старожитності Лівобережного Подніпров'я». Видання вміщує наукові праці та результати розвідок археологів. Та на окрему увагу заслуговує надрукована в ньому унікальна реконструкція частини старої Полтави.

14 серпня 2013, 17:09

Не діти прийшли до бібліотеки, а бібліотекарі привезли книги до своїх читачів у табір «Еколог»

Працівники Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара привезли до обласного оздоровчого табору «Еколог», що у селі Міські Млини неподалік Опішного, сучасну дитячу літературу. Щоб дітлахи не занудьгували, бібліотекарі влаштували для них розважальну програму, а для найактивніших учасників підготували подарунки.

14 серпня 2013, 17:10

Правоохоронці посеред кукурудзяного поля знайшли близько 6 тисяч рослин конопель

700 кг рослин конопель виявили правоохоронці на Миргородщині. Сировина для наркотичного зілля росла на одному з полів поряд із кукурудзою. Скільки за цінами «чорного ринку» складає вартість знахідки правоохоронців, дивіться у наступному сюжеті.

14 серпня 2013, 17:12

У Полтаві перевіряють готовність шкіл до нового навчального року

На проведення капітальних ремонтів та встановлення індивідуальних теплових пунктів у навчальних закладах Полтави цього року з міського бюджету спрямували 3 мільйона 747 тисяч грн. До початку навчального року мають завершити часткові ремонти покрівель, санвузлів, фасадів, систем опалення у багатьох школах і дитячих садочках міста. Сьогодні спеціальна комісія перевіряла стан готовності освітніх установ до нового навчального року, побували її представники і у 5-й школі Полтави. З подробицями – наші кореспонденти.

14 серпня 2013, 17:13

На Полтавщині цього року планують закрити 7 сільських шкіл

Причина – нестача учнів. У багатьох навчальних закладах, потужність яких розрахована на понад 190 учнів, нині навчається близько 30-ти. Про це на прес-конференції повідомив заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олександр Коваль. Під час зустрічі з журналістами говорили про підтримку талановитої молоді, проте умов для розвитку юних талантів у малокомплектних школах, певні посадовці, немає.

14 серпня 2013, 17:18